Regionalny Przegląd Orkiestr OSP za nami

W ubiegłą niedzielę, Lidzbark rozbrzmiał dźwiękiem sześciu Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych, które tego dnia odwiedziły nasze miasto w ramach konkursu XXV Regionalnego Przeglądu Orkiestr Dętych OSP.

To ostatni z ośmiu przeglądów regionalnych organizowanych w różnych miastach naszego kraju, który po raz pierwszy organizowany był w województwie warmińsko-mazurskim. W rywalizacji udział wzięły Orkiestry Dęte z Uniejowa, Jezior Wielkich, Płośnicy, Czajkowa, Ropczyc, a także orkiestra lidzbarska, bez której dźwięków trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek oficjalną uroczystość w naszym mieście. Jubileuszowy przegląd rozpoczął się mszą święta w kościele pw. Św. Wojciecha oraz paradą na Placu Hallera, podczas której oceniania była gra w marszu.

Przegląd składał się również z koncertu konkursowego, a także konkursu parady marszowej, w której udział wzięły cztery orkiestry. Podczas koncertów usłyszeć można było nie tylko marsze, ale także muzyczne szlagiery i ambitne muzyczne standardy. Nagrodą Burmistrza Lidzbarka w postaci trąbki wyróżniona została Orkiestra Dęta OSP z Ropczyc

Po oficjalnej części przeglądu odbyły się konkursy dla dzieci i dorosłych, koncert Orkiestry ZHP – OSP Uniejów oraz występ zuchów z Hufca w Lidzbarku. Na zakończenie na lidzbarskiej scenie wystąpił zespół Co Jest Grane, który umilił mieszkańcom niedzielne popołudnie.

Po podsumowaniu wyników wszystkich ośmiu przeglądów jury wybierze laureatów, których ogłosi już w listopadzie.