Razem do Trójstyku, czyli Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna

„Razem do Trójstyku” to, w największym skrócie, akcja mająca na celu spotkanie środowisk lokalnych w pięknych okolicznościach natury. Tegoroczna druga już  edycja tego wydarzenia odbyła się w okolicach wsi Konopaty leżącej na trójstyku województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego oraz powiatów: brodnickiego, żuromińskiego i działdowskiego. Warto dodać, że walor historyczny wpisany w to miejsce również podkreśla jego łączącą funkcję, okolice wsi Konopaty znajdowały się bowiem na styku dwóch zaborów – pruskiego i rosyjskiego.
„Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna na Trójstyku”, która odbyła się w sobotnie popołudnie cieszyła się ogromnym powodzeniem! Na miejsce przybyło przeszło trzystu wędrowców w różnym wieku i w przeróżny sposób – na piechotę, rowerami, samochodami, autokarami… Wydarzenie, którego gospodarzami były trzy województwa, zgromadziło także wielu znaczących przedstawicieli okolicznych urzędów, instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych. O wymiar artystyczny powitania gości zadbała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Lidzbarka oraz grupa Forest Brass z Nadleśnictwa Lidzbark
Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy przeszli  do leśniczówki w Konopatach, gdzie organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje na świeżym powietrzu. Można było chociażby skosztować potraw z dziczyzny, ciast domowego wypieku, skosztować żurku lub grochówki, na każdego czekała też kiełbasa z imponujących rozmiarów grilla .
Na miejscu odbyły się także konkursy przeznaczone dla uczestników w różnym wieku i pozbawione, zgodnie z ideą wydarzenia, elementu rywalizacji. Na specjalnie przygotowanych stoiskach można zaś było nie tylko zasmakować w regionalnej kuchni, ale także zapoznać się z ofertą edukacyjną i turystyczną regionu (m.in. Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego). Spróbować swoich sił w loterii tematycznej przygotowanej przez Biuro Promocji lidzbarskiego urzędu .
Spotkanie na trójstyku trwało do późnego popołudnia i było miłym oraz ważnym akcentem kończącym sezon letni w naszym regionie. Z pewnością znajdzie swoją kontynuację w przyszłych latach.