Krajowe Zebranie Członków Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow

Burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek oraz Pełnomocnik ds. przystąpienia Lidzbarka do Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow Tomasz Poniewski, wzięli udział 18 marca w Krajowym Zebraniu Członków Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow w Olsztynie. Głównym tematem obrad był wybór Krajowego Koordynatora, którym został Burmistrz Olsztynka – Artur Wrochna oraz Krajowego Komitetu Koordynującego. Ponadto wybrano opiekunów dla miast pretendujących i tak opiekunem Lidzbarka został wybrany Ryn, a Ornety – Lidzbark Warmiński.

 

Jedną z przyczyn przystąpienia Lidzbarka do Sieci Cittaslow jest w głównej mierze chęć życia naszych mieszkańców na wysokim poziomie w miejscowości, w  której życie toczy się spokojnie. Ludzie nie muszą się spieszyć, a czas wolny po pracy mogą spędzać na łonie natury lub podczas różnego rodzaju imprezach kulturalnych, czy sportowo-rekreacyjnych, do których dostęp będzie łatwiejszy.  Duże znaczenie ma fakt, iż sieć Cittaslow rozwija się bardzo prężnie. Miasta, które są już członkami, tworzą monolit i swoją dobrą współpracą zachęcają inne miejscowości do wstępowania do sieci.

 

Podejmując decyzję o przystąpieniu Lidzbarka do Cittaslow, braliśmy pod uwagę dobro naszego miasta, możliwość dalszego rozwoju, korzystania z doświadczeń miast członkowskich ale także to, że możemy wnieść nowe ciekawe pomysły, które sprawią iż Stowarzyszenie będzie dalej prężnie działać i ewaluować. Nasze walory krajobrazowe, swojski klimat i dziedzictwo kulturowe uatrakcyjnią sieć miast „żyjących powoli” – powiedział Burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek.

 

18-03-2015 009 18-03-2015 028 18-03-2015 013 18-03-2015 004 18-03-2015 012