Prace budowlane przy budowie zakładu Classic Sofa idą pełną parą

Wykonano już 80% prac ziemnych na powierzchni 5,5 ha działki, inwestycja realizowana jest zgodnie z założonym harmonogramem. Obecnie na fundamentach wykonywany jest montaż betonowych słupów głównej konstrukcji hali. Docelowo łączna powierzchnia nowej fabryki wyniesie ponad 20 tys m2. Wyposażona w maszyny i technologie najnowszej generacji firma docelowo ma zatrudniać do 400 osób! Dzięki aktywności tak dużego inwestora powstanie również kilkadziesiąt pośrednich miejsc pracy, stworzonych przez partnerów biznesowych oraz lokalne małe i średnie przedsiębiorstwa. Pierwsza faza zakłada budowę pełnej infrastruktury zakładu, hali produkcyjnej i części socjalnej o powierzchni ponad 5 tys m2 oraz powierzchni biurowej 500 m2. Pomimo, że do otwarcia fabryki pozostało jeszcze kilka miesięcy, firma Classic Sofa już funkcjonuje, na razie w dzierżawionych pomieszczeniach i prowadzi kampanię rekrutacyjną. Osoby zainteresowane dołączeniem do zespołu Classic Sofa zachęcamy do składania CV w siedzibie firmy w Lidzbarku, przy ul. Dworzec Główny 3.
– Od kilkudziesięciu lat prowadzimy w poszczególnych zakładach potężne, wielomilionowe inwestycje. Jedną z nich jest budowa nowego zakładu w Lidzbarku. Do tej pory wszystkie nasze zakłady specjalizowały się w produkcji mebli skrzyniowych. Produkcja mebli tapicerowanych to dla nas nowe wyzwanie. Jesteśmy firmą nowoczesną i ambitną, otwartą na realizowanie kolejnych celów. Z dumą obserwuję jak postępują prace budowlane fabryki w Lidzbarku. Bardzo się cieszę, że możemy realizować swoje plany na ziemi lidzbarskiej i przygotowywać w ten sposób fabrykę pod nowe wyzwania i oczekiwania światowego rynku meblowego – mówi Jan Szynaka Prezes Zarządu Szynaka-Meble Sp. z o.o.
Realizowana na powierzchni ponad 5,5 ha za ponad 20 mln złotych inwestycja to nie tylko kolejny ważny etap w rozwoju Grupy Meblowej Szynaka, ale historyczna chwila dla mieszkańców Lidzbarka, całego powiatu działdowskiego i okolicznych miejscowości.