Ponad 100 uczniów odebrało Nagrody Burmistrza Lidzbarka

Sobotnie obchody Dni Lidzbarka rozpoczęły się tradycyjnie, już po raz czwarty, wręczeniem Nagród Burmistrza Lidzbarka za wybitne osiągnięcia w nauce oraz osiągnięcia artystyczne. Liczba wyróżnionych rośnie z każdym rokiem. W 2015 roku stypendia otrzymało 47 uczniów. W tym roku liczba stypendystów jest dwa razy większa. Nagrody z rąk Burmistrza Lidzbarka Macieja Sitarka oraz jego zastępcy odebrało ponad 100 uczniów.

– Każdy z nas potrzebuje właściwej motywacji do pracy, pochwały, nagrody za rzetelne jej wykonanie. Szczególnie jest to potrzebne ludziom młodym, którzy dopiero kształtują swoje osobowości – mówił do uczniów burmistrz Maciej Sitarek. – Jesteście przyszłością naszej gminy. Rodzicom nagrodzonych dzieci przekazuję wyrazy swojego uznania a nauczycielom dziękuję za wkład pracy i edukację naszych młodych mieszkańców – zaznaczył burmistrz.

Ponadto po raz pierwszy w historii miasta 168 uczniów, za zaangażowanie w życie społeczne szkoły i miasta otrzymało bilet na „Wyjazd moich marzeń”. Podczas wyjazdu wyróżnieni uczniowie zwiedzą m. in. Bratysławę, Budapeszt, a także nasze niemieckie miasto partnerskie Oebisfelde. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!