Ponad 1 mln zł dla SP Kiełpiny i SP Słup

W ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Gmina pozyskała środki na termomodernizację budynków szkolnych w wysokości ponad 926 tys zł. 

Już na wiosnę ruszą długo oczekiwane remonty w budynkach szkoły podstawowej w Słupie i Kiełpinach. Na docieplenie budynków, wymianę pieców na te proekologiczne na pellet, częściową wymianę okien i drzwi zewnętrznych, a także wymianę części grzejników i oświetlenia na energooszczędne Gmina pozyskała 926 352,37 zł.

– Bardzo się cieszę, że nasza szkoła będzie zmodernizowana,  przede wszystkim dlatego, że stan budynku jest niezadowalający, z roku na rok pogarszający się – mówi Beata Kozłowska, dyrektor SP Słup. – W większej część jest on nieocieplony, instalacja CO i elektryczna jest również przestarzała, w związku z czym permanentnie musimy dokonywać remontów. Liczę na to, że przede wszystkim obniżą się koszty utrzymania. Jestem też pewna, że budynek będzie nowocześniejszy i bardziej przyjazny dla całej społeczności szkolnej: uczniów, rodziców i naszych pracowników.

Całkowita kwota, za jaką zostanę przeprowadzone prace w tych dwóch szkołach to 1 036 176 zł. Na uwagę zasługuje fakt, że wkład własny gminy to jedynie kwota 109 823,63 zł.

– Planowana inwestycja w naszej szkole jest dowodem na to, że nigdy nie zostajemy osamotnieni w codziennych zmaganiach – mówi dyrektor Szkoły w Kiełpinach, Gabriela Marcinkowska. – Przedsięwzięcie z pewnością poprawi estetykę budynku, przyczyni się do oszczędności oraz wpłynie na dbałość o środowisko naturalne. Chcemy serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi, za pamięć, dobroć i hojność dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kiełpinach.