Podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Ślimak Cittaslow”

Dziś w Galerii „Nowa Przestrzeń” Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Ślimak Cittaslow”.

Dzisiejsze spotkanie było efektem działań, które przeprowadzono w tygodniu Cittaslow w Lidzbarku, który upłynął na przybliżaniu idei stowarzyszenia, a to z jakim odzewem spotkał się konkurs plastyczny przeszło nasze największe oczekiwania. Wpłynęło ponad 260 prac ze wszystkich Szkół Podstawowych z terenu miasta i gminy, a wasza pomysłowość nas zachwyciła, dlatego wszystkie prace zostały umieszczone na wystawie, która będzie trwać do poniedziałku włącznie.  Spośród dostarczonych dzieł komisja konkursowa, w której skład wchodzili przedstawiciele organizatorów konkursu, za najlepsze w poszczególnych kategoriach, uznała prace:

Kategoria I-III

Miejsce IKlasa II b – Szkoła podstawowa nr 1 z oddziałami dwujęzycznymi  i sportowymi im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku

Miejsce IIJulian Seklecki – Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami dwujęzycznymi i sportowymi im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku

Miejsce IIIRadosław Gutowski– Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami dwujęzycznymi  i sportowymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku

Wyróżnienia w kategorii klasy I-III:

Vincent Marchlewicz – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Wąpiersku

Antoni Angryk – Szkoła Podstawowa w Bryńsku

Kategoria IV-VIII:

Miejsce I – Franciszek Kosman – Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami dwujęzycznymi i sportowymi im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku

Miejsce II – Tamara Celmer – Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami dwujęzycznymi i sportowymi im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku

Miejsce III – Dominika Rybicka– Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami dwujęzycznymi i sportowymi im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku

Wyróżnienia w kategorii klasy IV-VIII

Karolina Kosman – Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami dwujęzycznymi i sportowymi im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku

Martyna Pawelska– Szkoła Podstawowa w Bryńsku

Nikola Wielgoszyńska– Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kiełpinach

Gabriela Zdanowicz – Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami dwujęzycznymi  i sportowymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku

Weronika Lange – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Wąpiersku