Piłka nożna dziewcząt. Dłutowo II w Orlikowym turnieju o puchar Dyrektora Szkoły.

W poniedziałek, 11 maja na boisku „Orlik” w Dłutowie odbył się II Orlikowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt SP o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dłutowie. W turnieju wystąpiło 8 zespołów: SP Dłutowo, Lidzbark, Płośnica, Narzym, Iłowo, Klęczkowo, Wiśniewo, Kozłowo. W pierwszej fazie turnieju zespoły zostały podzielone na 2 grupy. W grupie A zagrały: Iłowo, Wiśniewo, Lidzbark, Płośnica, w grupie B: Kozłowo, Dłutowo, Narzym, Klęczkowo. Mecze trwały 1×10 minut. Po rozegraniu eliminacji grupowych nastąpiła druga faza turnieju, gdzie zespoły walczyły o poszczególne miejsca na podium. Dłutowska drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze. Wygrała 2 spotkania i 1 przegrała zajmując tym samym 2 miejsce w grupie. Wynik ten dał im przepustkę do półfinału. W półfinale zespół z Dłutowa zagrał ze zwycięzcą grupy A – drużyną SP Iłowo. W regulaminowym czasie gry żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Nasze dziewczęta okazały się lepsze i wygrały ten pojedynek zapewniając sobie udział w finale. W drugim półfinałowym pojedynku Wiśniewo zmierzyło się z Kozłowem. Tu po emocjonującym spotkaniu lepsze okazało się Kozłowo, wygrywając 2-1, czym zapewniło sobie udział w finale. W meczu o 3 miejsce Iłowo zmierzyło się z Wiśniewem. Kolejny remis, kolejna seria rzutów karnych. Lepszym egzekutorem okazały się dziewczęta z Wiśniewa wygrywając 3-2 i to właśnie im przypadło 3 miejsce. Wreszcie przyszedł czas na finał. Pojedynek Dłutowa z Kozłowem. Dziewczyny walczyły dzielnie, ale musiały uznać wyższość zawodniczek z Kozłowa, które wygrały mecz 2-0 i tym samym zostały zwyciężczyniami II Orlikowego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dłutowie.

I faza turnieju: gry w grupach.
Grupa A Grupa B
1.Wiśniewo – Iłowo 0-0 1. Kozłowo -Narzym 0-0
2. Lidzbark – Płośnica 2-0 2. Dłutowo – Klęczkowo 1-0
3. Iłowo – Lidzbark 0-0 3. Kozłowo -Klęczkowo 7-0
4. Płośnica – Wiśniewo 0-0 4. Dłutowo – Narzym 1-0
5. Płośnica -Iłowo 0-2 5. Kozłowo – Dłutowo 3-0
6. Lidzbark – Wiśniewo 0-1 6. Klęczkowo- Narzym 0-1

Tabela punktowa po I rundzie.
Grupa A
Lp. Nazwa Drużyny Pkt. Bramki
1. Iłowo 5 2-0
2. Wiśniewo 5 1-0
3. Lidzbark 4 2-1
4. Płośnica 0 0-4

Grupa B
Lp. Nazwa Drużyny Pkt. Bramki
1. Kozłowo 7 10-0
2. Dłutowo 6 2-3
3. Narzym 4 1-1
4. Klęczkowo 0 0-9

Mecz o 7 miejsce – Płośnica – Klęczkowo 0-0 karne 2-3
Mecz o 5 miejsce – Lidzbark – Narzym 1-2

Półfinały:
1. Iłowo – Dłutowo 0-0 karne 2-3
2. Wiśniewo – Kozłowo 1-2

Mecz o 3 miejsce – Wiśniewo – Iłowo 0-0 karne 3-2

Finał:
Kozłowo – Dłutowo 2-0

Tabela końcowa turnieju:
1. Kozłowo
2. Dłutowo
3. Wiśniewo
4. Iłowo
5. Narzym
6. Lidzbark
7. Klęczkowo
8. Płośnica

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a 4 pierwsze zespoły pamiątkowe puchary. Zespoły za miejsca I – III otrzymały medale.
Zespół SP Klęczkowo otrzymał nagrodę Fair-Play – piłkę.

Wyróżnienia indywidualne:
Najlepsza zawodniczka turnieju: Izabela Blautenberg – ZS Kozłowo
Królowa strzelczyń: Julita Kalinowska – ZS Kozłowo
Najlepsza bramkarka: Klaudia Kuty – SP Dłutowo
Wyróżnione zawodniczki otrzymały pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe od sponsora turnieju.

Skład SP Dłutowo: Klaudia Kuty, Paulina Drankowska, Martyna Dobrzyniecka, Natalia Kordalska, Natalia Gawęda, Kinga Kowalska, Weronika Kowalkowska, Agnieszka Grześkiewicz, Karolina Gorczyca – opiekun Zbigniew Cegiełka.