Piknik Rodzinny w Jamielniku po raz VIII

Rodzinne spędzenie sobotniego popołudnia w dobrej atmosferze? Tak  było na VIII Pikniku Rodzinnym który odbył się w ubiegłą sobotę w Jamielniku.

Takiej pracowitości można tylko przyklasnąć. Kto był, ten widział. Kto nie przyjechał, niech żałuje. Mnóstwo animacji, konkursów, gier i zabaw sprawiły, że tego dnia nikt się nie nudził, a Rada Sołecka zadbała o gastronomię sprawiając, że nikt o pustym żołądku festynu nie opuścił. Dmuchana zjeżdżalnia, przejażdżki konne, ogromne bańki mydlane i szereg konkursów, w których swoje umiejętności sprawdzić mogły zarówno dzieci, jak i dorośli. Wymieniać można bez końca. Tego dnia swoje umiejętności na scenie w programie artystyczno – muzycznym zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bryńsku. Festyn uświetnił również występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Lidzbarku. Dla uczestników pikniku przygotowana była loteria fantowa, gdzie każdy los był wygrany, ognisko z pieczonymi kiełbaskami, a także darmowa zupa. O 20:00 rozpoczęła się zabawa taneczna dla dorosłych, podczas której przygrywał zespół Exces.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie statuetek i podziękowań osobom szczególnie zaangażowanym w przygotowanie Pikniku. Statuetki oraz podziękowania z rąk burmistrza Lidzbarka Macieja Sitarka oraz pani sołtys Ireny Makruckiej odebrali: Teresa Kowalkowska, Anna Pawelska, Wioleta Wojciechowska, Monika Ziółkowska – członkowie Rady Sołeckiej oraz pani Teresa Pawelska.  Szczególne podziękowania z rąk mieszkańców odebrali pani sołtys Irena Makrucka oraz radny Rady Miejskiej Zbigniew Gutowski. W przygotowanie festynu zaangażowani byli również liczni mieszkańcy sołectwa, którzy pomogli w przygotowaniu ciast oraz potraw.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wspomogli organizację festynu, a bez których nie możliwe byłoby zorganizowanie tak dużej imprezy.