Pierwsza impreza integracyjna osiedla Jeleńska za nami

W sobotę 8 października odbyła się impreza rekreacyjno-sportowa dla mieszkańców lidzbarskiego osiedla „Jeleńska”. Organizatorem imprezy byli mieszkańcy oraz Rada Osiedla. Celem wydarzenia, obok integracji środowiska lokalnego, było jego zapoznanie z planem inwestycyjnym na tym osiedlu, które – po raz pierwszy od 39 lat – doczekało się tak szeroko zakrojonych zmian na lepsze.

Wydarzenie odbyło się na nowo powstałym skwerku przy ulicy Jeleńskiej 34, a jego elementami były: konkurencje sportowo-zręcznościowe przygotowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku oraz poczęstunek dla uczestników (smażone kiełbaski, wyroby regionalne – w tym pyszne ciasta – a także ciepłe napoje). Wydarzenie otworzył burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek, który przystępnie przedstawił zrealizowane i przyszłe inwestycje na osiedlu.

Mimo deszczowej pogody wydarzenie cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców „Jeleńskiej” i gwarantowało kilka godzin pysznej zabawy dla uczestników w różnym wieku. Relacji z imprezy będzie można wysłuchać w audycji lidzbarskiego ośrodka kultury „Lidzbark Kulturą Stoi” w najbliższą środę, o godz. 22.22 na falach popularnej w regionie rozgłośni – Radio 7.