Piąta rocznica Senior+

Dzisiaj mija dokładnie 5 lat od uroczystego otwarcia Dziennego Domu Pobytu Senior +., który początkowo nosił nazwę Dzienny Dom „Senior- Wigor”, a następnie Uchwałą Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zmienił nazwę na Dzienny Dom „Senior +”. Od 5 lat placówka ta z powodzeniem wypełnia swoją szlachetną misję niesienia pomocy najbardziej potrzebującym, otaczając ich opieką, tworząc klimat zaufania i życzliwości. To właśnie tutaj nasi seniorzy czują się bezpiecznie.

Obecnie z Dziennego Domu Senior + korzysta 42 podopiecznych, w tym 5 mężczyzn
i 37 kobiet. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną podopieczni Senior + nie mogli pozwolić sobie na huczne świętowanie. Nie obyło się jednak bez prezentów, a także jubileuszowego tortu. Dzienny Dom Senior + odwiedził dzisiaj burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek wraz z zastępcą Januszem Bieleckim oraz Starostą Działdowskim Pawłem Cieślińskim.

– Po pięciu latach prosperowania Dziennego Domu Senior + widać jak bardzo był potrzebny. Cieszę się, że wspólną pracą udało nam się zdobyć środki na jego stworzenie oraz wyremontowanie budynku. Wnosicie tu swoje serca, zaangażowanie, dzielicie się wiedzą. – mówi burmistrz Maciej Sitarek. – Ta wspaniała rocznica stanowi dla nas powód do ogromnej dumy i satysfakcji, skłania również do refleksji nad jesienią życia, którą Państwo zamieniacie każdego dnia w piękną, złotą jesień. Prężnie działające miejsce, w którym starsza część społeczeństwa czuje się potrzebna i ważna, w którym może się realizować to powód do dumy. Po spotkaniach z naszymi seniorami zawsze czuję się młodziej, napełniają mnie oni optymizmem i energią. Życzę, aby ten optymizm i zdrowie, które jest teraz tak ważne, nie opuszczały ani domowników, ani pracowników świętującej dziś placówki – dodaje Burmistrz Lidzbarka.