Paweł Burczyk i Krzysztof Gwiazda na Dzień Kobiet

Wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet zaserwowali nam wirtuozi, czyli aktor Paweł Burczyk i śpiewak operowy Krzysztof Gwiazda. Była garść humoru, dużo melodii i jeszcze więcej liryki. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę.

Na pomysł by Dzień Kobiet świętowali mężczyźni wpadła dyrektor lidzbarskiego ośrodka kultury Marlena Komosińska:

 – Dzisiaj w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku świętujemy Dzień Kobiet. A skoro Dzień Kobiet to występować będą mężczyźni – wirtuozi Paweł Burczyk i Krzysztof Gwiazda. Krzysztof Gwiazda to śpiewak operowy, pedagog, kompozytor, już prawie nasz. Paweł Burczyk to aktor Teatru Komedia i też prawie nasz, bo pochodzi z Olsztyna – mówi Dyrektor MGOK w Lidzbarku Marlena Komosińska.

– Usłyszymy Pawła Burczyka i Krzysztofa Gwiazdę. Ja będę grał i śpiewał a Paweł będzie mówił. Czasem z lekkim zaśpiewem. I będzie też tańczył. Absolutnie nie będę tańczył – dodają Paweł Burczyk i Krzysztof Gwiazda.

Wirtuozi znakomicie wpasowali się w nastrój piątkowego święta ponieważ – jak twierdzą – zrobili to z wyjątkowo wielkiej miłości do kobiet…

 – Kobiety są dla nas najważniejsze. Ja jestem starym pantoflarzem i moja żona jest dla mnie najważniejsza. Ja się żony słucham. Ja nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, bo nie ma obok mnie mojej zony i nie wiem, co odpowiedzieć, ale ona wie – śmieją się wirtuozi.

Oprócz wspaniałego wieczoru wypełnionego śmiechem i wspólnym śpiewem wirtuozi mieli dla wszystkich pań specjalne życzenia:

 – Chcielibyśmy życzyć wszystkim paniom radości, radości, radości i jeszcze raz pieniędzy. I spełnienia marzeń, tych najskrytszych, o których jeszcze panowie nie wiedzą. A ja się dołączam – kończą aktor Paweł Burczyk i kompozytor Krzysztof Gwiazda.

Krzysztofa Gwiazdę w Lidzbarku zobaczymy z pewnością jeszcze nie raz. Po koncercie Paweł Burczyk również zapowiedział ponowne odwiedziny.