Pamiątkowy medal Polskiego Czerwonego Krzyża dla mieszkańców Lidzbarka

W dniach 22-26 listopada obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. Początki honorowego Krwiodawstwa sięgają 1958 roku. To wtedy Polski Czerwony Krzyż podjął pierwsze działania na rzecz propagowania tej wspaniałej idei.

Z okazji 60lecia istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża w Polsce wybity został pamiątkowy medal, który wręczono osobom zaangażowanym w pomoc krwiodawcom.  Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej prezes PCK Działdowo Jerzy Giesek wręczył pamiątkowy medal burmistrzowi Lidzbarka Maciejowi Sitarkowi w podziękowaniu za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. – Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie od wielu lat korzysta z uroków Lidzbarka. To tutaj już od kilku lat w czerwcu odbywa się Międzynarodowy Dzień Krwiodawstwa. Korzystając z okazji chciałbym serdecznie podziękować za do i liczę na kolejne lata dobrej współpracy. – mówił prezes PCK Jerzy Giesek.

Pamiątkowym medalem odznaczeni zostali również liczni mieszkańcy Lidzbarka, zaangażowani w akcję Polskiego Czerwonego Krzyża:

Jarosław Gawenda, Jakub Czapliński, Bogdan Roch, Zygmunt i Kazimierz Wesołowscy, Damian Marchlewicz, Jan Florkiewicz, Roman Nawrocki, Sebastian Nawrocki, Małgorzata Nawrocka, Krzysztof Chyliński, Tomasz Dudaniec, Aneta Chylińska, Krystyna Mrowińska.