Otwarcie wystawy etnograficznej w lidzbarskim Domu kultury

W niedzielę, 12 marca w galerii Nowa Przestrzeń odbyło się otwarcie wystawy etnograficznej prezentującej stroje oraz przedmioty codziennego użytku związane z życiem i sztuką Indian Ameryki Północnej.

Obok wielu interesujących rekwizytów, goście otwarcia mogli zobaczyć unikalne tańce okolicznościowe Indian – wykonywane oczywiście przy adekwatnej muzyce oraz w woni oryginalnych kadzideł. Za pieczołowitą rekonstrukcję tańców rytualnych odpowiadała grupa taneczno-artystyczna Tatanka Art z Żuromina. Podczas wydarzenia można było także spotkać się i porozmawiać z artystami, jak również – co jest już tradycją lidzbarskiej galerii – skosztować słodkości oraz ciepłych napojów.

Ze względu na barwność, egzotykę i walory edukacyjne prezentowanej ekspozycji, wystawa w lidzbarskim ośrodku kultury jest znakomitą propozycją kulturalną dla młodzieży szkolnej.

Czynną do 24 marca wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku – wstęp do galerii jest bezpłatny, a o ekspozycji szczegółowo opowiadać będą zwiedzającym członkowie Tatanka Art. Zapraszamy!