Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny – zniżki również dla rodziców, którzy odchowali dzieci

Od 1 stycznia 2019 roku weszły w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi o Kartę Dużej Rodziny (KDR) może ubiegać się każdy, kto kiedykolwiek utrzymywał co najmniej troje dzieci. Ich wiek i dochody nie mają żadnego znaczenia. W projekcie budżetu na 2019 r. na KDR przeznaczono 40,8 mln zł – to ponad 12 mln zł więcej niż w 2018 r.

Karta Dużej Rodziny (KDR) to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. To zniżki np. na przejazdy kolejowe, niższe opłaty paszportowe, możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych, księgarni czy w końcu zniżki na zakup ubrań, obuwia, kosmetyków, książek czy… paliwa. Posiadanie Karty ułatwia więc dużym rodzinom dostęp do rekreacji oraz obniża koszty codziennego życia.

Do programu Karty Dużej Rodziny może dołączyć każda firma i instytucja niezależnie od wielkości, sektora czy zasięgu działania. Wśród partnerów są zarówno ogólnopolskie sieci, jak i mali lokalni przedsiębiorcy. Partnerzy przystępują do programu dobrowolnie, a wielkość zniżek udzielana jest indywidualnie.

Korzyści z Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny?
Jej posiadacze mogą korzystać z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju.

Wnioski do pobrania w UMiG Lidzbark pokój nr 1.

Wniosek można także składać za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Usługowej Emp@tia (www.empatia.mrpips.gov.pl) – tylko, jeśli posiada się profil zaufany. Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień.

Partnerzy KDR Lidzbark:

Maksit Natalia Sitarek
Agencja nr 2714 PKO Banku Polskiego
Andrzej Karbowski sklep dziecięcy
firma handlowo usługowa „KAJA” Kazimierz Ankowski
handel art. przemysłowo-chemicznymi Teresa Żyła
Jerzy Masłowski – przedsiębiorstwo handlowo-usługowe „JUPITER”
Lidia Pronobis firma handlowa „OTYLIA”
NETCOM Tomasz Marszak
ORANGE
Stoisko PLAY
ORLEN
sklep obuwniczo-odzieżowy i galanteria skórzana Jolanta Piątek
Teresa Rakocka niepubliczne przedszkole ,,Bajkowy Zakątek”