Obchody Światowego Dnia Honorowego Dawcy Krwi połączone z II Grand Prix Plażowej Piłki Siatkowej

Honorowy Dawca Krwi brzmi dumnie, choć sam krwiodawca to najczęściej ktoś kogo mijamy codziennie na ulicy, nasz sąsiad może krewny. Ot skromna osoba a dzieli się tym co ma najcenniejszego – kroplą krwi ratują zdrowie a nawet życie. Nasz bohater szczególnie poszukiwany w okresie wakacyjnym!

To właśnie dla nich i ich rodzin a także sympatyków krwiodawstwa Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Lidzbark oraz Klubem Honorowych Dawców Krwi w Lidzbarku już tradycyjnie zorganizował festyn rodzinny. Z okazji Międzynarodowego Dnia Honorowego Dawcy Krwi w ramach akcji „Zdrowym i aktywnym być” w sobotę 11 lipca na Plaży Miejskiej w Lidzbarku odbyła się uroczystość Klubu Honorowych Dawców Krwi w Lidzbarku. Jej głównym punktem był III Turniej Plażowej Piłki Siatkowej połączony z II Turniejem Grand Prix Lidzbarka. Wydarzenie otworzył prezes Klubu HDK w Lidzbarku – Roman Nawrocki witając przybyłych gości, wśród których znaleźli się między innymi: burmistrza Lidzbarka Maciej Sitarek, zastępca burmistrza Lidzbarka Janusz Bielecki, przewodniczący Rady Miasta Lidzbarka Tomasz Dudaniec, dyrektor MOSiR w Lidzbarku Krzysztof Kopowski oraz wielu innych wspaniałych gości. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia był Zarząd Oddziału Rejonowego PCK, Rada Honorowych Dawców Krwi w Działdowie oraz MOSiR w Lidzbarku.  Podczas wydarzenia uczestnicy mogli zmierzyć ciśnienie krwi oraz poziom cukru w organizmie. Zgromadzeni mogli również postrzelać z wiatrówki na mini strzelnicy, obejrzeć sprzęt ratowniczy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także wziąć udział w konkursie wiedzy o oddawaniu krwi,  konkurencjach sprawnościowych czy skorzystać z posiłków podawanych przy grillu. Imprezę zakończono wręczeniem odznaczenia trzem honorowym dawcom, rozdaniem upominków dla gości oraz statuetek i medali dla najlepszych zawodników turnieju. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych w wydarzeniu wzięła bardzo duża ilość osób.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie dziękuje: Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu, Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Działdowskim Diabetykom, stowarzyszeniu „Wolność od strachu”, młodzieży z Działdowskiej Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK, krwiodawcom z Lidzbarskiego Klubu HDK za pomoc w organizacji festynu. Władzom miasta Lidzbark i sponsorom za dofinansowanie festynu.

Klasyfikacja końcowa II GRAND PRIX LIDZBARKA 2015
1. miejsce – Radosław i Mikołaj Rochna
2.miejsce – Wiktor Mielczarek – Robert Kościński
3.miejsce – Dawid Karpiński – Maciej Grabowski
4. miejsce – Dawid Podlaski – Tobiasz Andrzejewski.
5-6 miejsce – Łukasz Łużewicz – Tobiasz Lipowski
                        Błażej Szulc – Paweł Ławicki
Klasyfikacja po dwóch turniejach:
1. miejsce – Wiktor Mielczarek – Robert Kościński    –  18 pkt.
                     Mikołaj Rochna   Radosław Rochna        –  18 pkt.
2. miejsce – Błażej Szulc – Paweł Ławicki                      – 12 pkt.
3. miejsce – Przemysław Wypych – Przemysław Szyfer – 8 pkt.
4. miejsce – Dawid Podlaski – Tobiasz Andrzejewski    –   6 pkt.
                       Karol Jagodziński – Maciej Grabowski      –  6 pkt.