Obchody 80 rocznicy II wojny światowej w Wąpiersku

31 sierpnia 2019 roku w świetlicy wiejskiej w Wąpiersku została zorganizowana uroczystość mająca na celu upamiętnienie wybuchu II wojny światowej. W tym roku minęła bowiem 80 rocznica. Zebrani goście mogli podziwiać montaż słowno – muzyczny przygotowany przez panią Zuzannę Cybulską z udziałem młodzieży z Wąpierska, Jelenia i Kiełpin. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Punktem kulminacyjnym była premiera filmu dokumentalnego „Wasze wspomnienia – nasza tożsamość”, w którym o wojnie opowiadali pani Irena Zielińska, pani Ludwika Gil i pan Jerzy Gadomski. Film powstał dzięki współpracy pani Zuzanny Cybulskiej i pana Marcina Ostrowskiego z portalu Moje Działdowo. Wśród zaproszonych gości znalazł się pan wiceburmistrz Miasta i Gminy Lidzbark pan Janusz Bielecki, pani radna Hanna Krezymon, ks. Prob. Bogdan Kołodziejczyk, dyrektor szkoły w Wąpiersku pan Piotr Kościński, pani prezes SSO „Przyszłość” pani Dorota Zalewska, prezes OSP w Wąpiersku pan Adam Laskowski.

Po zakończeniu części artystycznej przyszedł czas na przemówienia. Wszystkich gości przywitał sołtys Wąpierska pan Wojciech Cybulski. Następnie słowa podziwu wygłosił pan wiceburmistrz. Część oficjalną zakończył pan Jerzy Gadomski, podsumowując wydarzenie.

Po części oficjalnej goście oraz przybyli mieszkańcy okolicznych miejscowości mogli skosztować pysznych wypieków przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wąpierska.

W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, składamy hołd wszystkim walczącym i poległym. Pamiętajmy, że to dzięki nim żyjemy dziś w wolnej Polsce. Za to im cześć i chwała…