Nowy punkt na lekkoatletycznej mapie Polski

Ponad 300 osób uczestniczyło w otwarciu lidzbarskiego stadionu po generalnym remoncie. To jeden na najładniejszych obiektów sportowych w okolicy, z piękną okolicą w pakiecie.

W minioną niedzielę odbył się I Rodzinny Piknik Sportowy, podczas którego dokonano uroczystego otwarcia nowo wyremontowanego stadionu lekkoatletycznego w Lidzbarku. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystki, które wyniosło niespełna 1,5 mln zł. udało się stworzyć obiekt na miarę najlepszych sportowych obiektów w Polsce. Stadion w Lidzbarku prezentuje się fantastycznie – tartan, boisko do gry w piłkę nożną, miejsce do skoku o tyczce, skoku wzwyż czy skoku w dal, a do tego lekkoatletyczne boisko treningowe i kompletnie wyposażone zaplecze.

Niedzielny piknik rozpoczął się uroczystym pochodem wokół stadionu, na czele którego stanęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Lidzbarku oraz zaproszeni goście. Nie obyło się bez dzieci ze szkół oraz lidzbarskiego ośrodka opiekuńczo – wychowawczego. To one z dumą niosły lidzbarskie flagi, flagi lidzbarskiego klubu LKS Wel, a także pomarańczowe balony. Tego dnia obchodziliśmy bowiem także zakończenie tygodnia Cittaslow. Po kolorowym korowodzie rozpoczęła się sztafeta do znicza olimpijskiego, w której uczestniczyli członkowie lidzbarskich sekcji sportowych. Uroczystego odpalenia znicza dokonał gospodarz miasta, Burmistrz Maciej Sitarek. Były gratulacje, prezenty i życzenia. Nie obyło się również bez oficjalnego przecięcia wstęgi, po którym w niebo poszybowały balony ze ślimakiem. Po oficjalnej części przyszła pora na sportową część imprezy. Podczas niedzielnego pikniku mieszkańcy mieli okazję z bliska zobaczyć pokazy lekkoatletyczne, w wykonaniu Kamili Przybyły, polskiej lekkoatletki specjalizującej się w skoku o tyczce oraz Norberta Kobielskiego, który zaprezentował skok wzwyż.Ci, którzy byli spragnieni większej dawki adrenaliny mogli zmierzyć się z blisko 44 metrowym torem przeszkód. Na odważnych czekały latające kule, zjeżdżalnie, poziome dmuchane kręgi, spowalniające rowy, wspinanie po siatce pajęczej czy tunele z dmuchanych pierścieni. Po dawce adrenaliny każdy mógł skosztować zupy przygotowanej specjalnie na tę okazję przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz kupić domowej roboty słodkości i przekąski.

Impreza nie mogła się odbyć bez technicznego sprawdzenia wyremontowanego obiektu. Dzieci ze szkół z terenu gminy Lidzbark zmierzyły się ze sobą w biegu na 60 i 100 metrów, a także skoku w dal i sztafecie olimpijskiej. Nad wszystkim czuwali sędziowie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, którzy swoim fachowym okiem dokonywali pomiarów podczas konkurencji. A wszystko profesjonalnie komentował komentator sportowy Bożydar Iwanow. Piknik zakończyła dekoracja wszystkich uczestników. Czołowe miejsca w międzyszkolnej rywalizacji zajęli lekkoatleci z istniejącej w Lidzbarku sekcji lekkoatletycznej. Gratulacje!

Serdecznie podziękowania kierujemy w stronę przedstawicieli władz regionalnych, parlamentarzystów oraz wszystkich zaproszonych gości, którzy swoją osobą uświetnili to niezwykłe wydarzenie.