Nowy Dwór to zgrana wieś

W sobotę nie zabrakło dobrego humoru, emocji i roześmianych dziecięcych buzi, a to wszystko za sprawą Rodzinnego Festynu w Nowym Dworze. Wielopokoleniowa impreza integracyjna zgromadziła wielu uczestników w różnym wieku. Od samego początku na wszystkich czekała moc atrakcji.
Na scenie gościły między innymi „Ach te baby”, „Dziady weselne” oraz żeńska grupa roztańczona w rytm zumby. Na dzieciach ogromne wrażenie wywarły zjeżdżalnie, konie, quad, bańki, balony, pokazy strażackie oraz zabawy z nagrodami przygotowane przez animatorki z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Nowy Dwór odwiedzili również motocykliści. W kolejnym punkcie programu dorośli wykazywali się sprawnością, zwinnością i sprytem biorąc udział w niecodziennych konkurencjach. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyła się przygotowana loteria fantowa oraz plener rzeźbiarski. Obecni na festynie mogli posmakować „swojskiego jadła”. Smakosze odrobiny słodyczy w kawiarence pod chmurką mogli skosztować gorącej kawy lub herbaty z porcją pysznego domowego ciasta. Z kolei amatorów piknikowego posiłku kusiło zapachem ognisko, na którym można było upiec kiełbaskę.
Było bardzo wesoło, nikt z pewnością się nie nudził, a zabawa z tańcami trwała do późnych godzin wieczornych. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia i zapraszamy za rok!