Nowe sportowe wydarzenie w Lidzbarku już w lipcu

Wczoraj, 21 stycznia w Urzędzie Miasta i Gminy Lidzbark odbyła się konferencja prasowa dotycząca organizacji cyklu zawodów triathlonowych wyznaczonych na 2 i 3 lipca.  Lidzbark obok Stargardu Gdańskiego i Bełchatowa jest jedną z miejscowości, w którym zorganizowany zostanie triathlon. Podczas konferencji organizatorzy przedstawili zebranym najważniejsze kwestie dotyczące mającej odbyć się w lipcu imprezy. Głos zabrał również burmistrz Maciej Sitarek – Ta impreza idealnie wpisuje się w wizerunek miasta turystyczno – rekreacyjnego, to doskonała promocja tego, co mamy najlepsze – pięknego jeziora oraz zaplecza rekreacyjno – sportowego.
Zawody triatlonowe Ironman organizowane są na dystansach: 3,86 km – pływanie, 180,2 km – jazda na rowerze i 42,195 km (maraton) – bieg. Triathlon w Lidzbarku będzie miał jednak lżejszą formę: 1/8, 1/4 i 1/2 tych dystansów.
Przedstawiciele firmy TriTourEnergy, współorganizatora zawodów, wyjaśnili także skąd pomysł na zorganizowanie triathlonu właśnie w Lidzbarku. – Generalnie pomysł rodził się od dłuższego czasu, gdy razem z żoną Aldoną – lidzbarczanką – debiutowaliśmy w triathlonie. Potem, gdy trenowaliśmy w Lidzbarku ona mówiła „słuchaj, tu są świetne warunki do przygotowania tej imprezy”, ja mówiłem, że nie ma. Aldona powtarzała co roku „zróbmy to tutaj” a ja z uporem maniaka powtarzałem, że nie damy rady. Aż kiedy wylano nowy asfalt z Lubawy do Lidzbarka i z Lidzbarka do Działdowa a od przyjaciół dowiedzieliśmy się, ze burmistrz Lidzbarka myśli o zorganizowaniu fajnej imprezy wyszliśmy z taka inicjatywa do burmistrza i okazało się, że chcemy zrobić fajną imprezę. I wtedy zrodził się pomysł, żeby zorganizować triathlon w Lidzbarku – tłumaczy Marcin Dybuk, organizator.

Wszystkich miłośników tej dyscypliny zapraszamy do udziały. Zapisów dokonywać można na stronie: http://www.timerecords.pl/
Więcej informacji: http://trienergy.pl/lidzbark-welski-program-imprezy/