Nietypowa lekcja wychowania fizycznego

Już przyszła wiosną dzieci będą mogły sprawdzić swoją zręczność, bawiąc się na urządzeniach parku linowego, jaki zbudowany został na terenie Plaży Miejskiej.

Plątanina przejść pozwoli przetestować ich sprawność i zapewni porządną dawkę pozytywnej adrenaliny! Atrakcja powstała w ramach zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego.

Już dziś jednak, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 miały niebywałą okazje i w ramach nietypowej lekcji wychowania fizycznego mogły zmierzyć się z nowo powstałym parkiem.

Park Linowy powstał w  zalesionej części Plaży Miejskiej, tuż obok popularnego wśród dzieci placu zabaw z pirackim statkiem. Kompleks składa się z 7 przeszkód m.in. kładki z półkolami, tyrolki, beczki czy pajęczyny. Oczywiście zarówno nad bezpieczeństwem jak i nad porządkiem w parku linowym czuwać będą przeszkoleni pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lidzbarku.

Lidzbarski park jest niezwykle bezpieczny. Posiada on system ciągłej asekuracji, który polega na tym, że osoba korzystająca z parku wpina się tuz przy wejściu i wypina dopiero na końcu trasy. Nie ma potrzeby przepinania się pomiędzy słupami. Urządzenia, z których powstał park linowy posiadają wszelkie niezbędne atesty bezpieczeństwa.