Niesamowity Koncert Walentykowy

Walentynkowy wieczór w Lidzbarku uświetnił znakomity koncert dwojga artystów jazzowych ze Śląska – Przemysława Strączka (gitara) i Karoliny Śleziak (wokal). Wypełniony nastrojowością godzinny występ odbył się w Sali Widowiskowej lidzbarskiego ośrodka kultury.

Muzycy zaprezentowali jazzowe standardy oraz własne kompozycje, których motywem przewodnim była – stosownie do okoliczności – sfera uczuciowo-emocjonalna: miłość, tęsknota i pragnienia ludzkiego serca. Pomimo minimalistycznych środków wyrazu, jakimi operowali artyści (śpiew z akompaniamentem gitary) występ odznaczał się sporym emocjonalnym napięciem i dynamiką nastroju. Pod tym względem szczególnie zwracała uwagę metoda wokalna Karoliny Śleziak, która perfekcyjnie „trafiała głosem” w niełatwe niuanse prezentowanych w Lidzbarku utworów.

W repertuarze wieczoru znalazły się znane polsko- i anglojęzyczne kompozycje wystepującego wspólnie już osiem lat duetu, fragmenty solowej płyty Karoliny Śleziak „Tesna” (2013), a także kilka premier. Całość występu urzekała romantyzmem i kameralnym nastrojem.

Muzyka Karoliny Śleziak i Przemysława Strączka daleka jest od zgiełkliwości i pozbawiona przypadkowych motywów. Przemyślana, a zarazem wypełniona spontaniczną uczuciowością.

DSC_1819 DSC_1823