Nauczyciel i Dyrektor Roku w Gminie Lidzbark

14 października, w Dniu Edukacji Narodowej w Urzędzie Miasta i Gminy odbyło się spotkanie Burmistrza z nauczycielami oraz dyrektorami szkół w Gminie.

Podczas spotkania burmistrz Maciej Sitarek nagrodził tytułem Dyrektora Roku 2015  Janusza Ławickiego. Dyrektor lidzbarskiego gimnazjum został nagrodzony za podjęcie działań, których efektem było utworzenie klasy dwujęzycznej w klasie I gimnazjum, powiązane ze zmianą nazwy szkoły na Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku. Warto nadmienić, że 29 uczniów szkoły spełniło kryterium zapewniające przyznanie stypendiów burmistrza za wybitne osiągnięcie sportowe i naukowe a organizacja pracy szkoły przyczyniła się do wysokich osiągnięć uczniów w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty (3 laureatów i 4 finalistów). Szkoła zdobyła także wyróżnienia sportowe na szczeblu regionalnym (wicemistrzostwo województwa w turnieju o Puchar Donalda Tuska w piłce nożnej na orlikach i wicemistrzostwo województwa w piłce nożnej w ramach zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych).

Tytuł Nauczyciela Roku otrzymał Michała Dzimira. Warto nadmienić, że nauczyciel historii ze Szkoły Podstawowej w Lidzbarku jest opiekunem Kingi Nowińskiej – tegorocznej laureatki w Wojewódzkim Konkursie Historycznym oraz Małgorzaty Celmer – finalistki w Wojewódzkim Konkursie Historycznym. Michał Dzmira został wybrany na kadencję 2014-2018 Rady Miejskiej w Lidzbarku na przewodniczącego Komisji Oświaty, Opieki Społecznej, Zdrowia, Kultury i Turystyki. Burmistrz dostrzegł także jego wkład w budowanie historii Lidzbarka poprzez wydanie książki Lidzbark w czasie II wojny światowej 1939-1945”.

Szkoły naszej Gminy również obchodziły ten dzień w swoich murach. Z tej okazji, uczniowie oraz nauczyciele zorganizowali w swoich placówkach uroczyste apele oraz przedstawienia upamiętniające ten dzień.