MOBILNY URZĘDNIK. Skorzystaj z nowej usługi!

Nie możesz przyjść do urzędu, jesteś chory, masz problemy z poruszaniem? Zamów wizytę urzędnika do domu. W Gminie Lidzbark w miesiącu październiku rusza usługa „Mobilny Urzędnik”.Zdajemy sobie sprawę, że pomimo wprowadzenia kolejnych rozwiązań ułatwiających mieszkańcom załatwienie spraw urzędowych, nadal w najtrudniejszej sytuacji są osoby niepełnosprawne, starsze, chore i osoby, które z powodu sytuacji losowej zwyczajnie nie mogą wyjść z domu.Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom seniorów oraz osób, które doświadczają problemy z poruszaniem się w stopniu uniemożliwiającym im samodzielną wizytę w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Lidzbark, Burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek wprowadza możliwość skorzystania z obsługi poza siedzibą urzędu.

Chcemy, aby nasz urząd był nie tylko przyjazny mieszkańcom. Zależy nam też, aby był dostępny. Dochodziły do mnie sygnały, szczególnie od starszych osób, że często mają problemy aby do nas dotrzeć, stąd pomysł, aby to pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Lidzbarku przychodził do petenta – mówi Burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek. Pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Lidzbarku pomoże załatwić sprawy urzędowe bez konieczności wychodzenia z domu. By skorzystać z takiej formy wsparcia, należy wcześniej zgłosić taką potrzebę.Osoby zainteresowane usługą mogą liczyć na załatwienie większości spraw realizowanych przez Urząd Miasta i Gminy bez konieczności wychodzenia z domu.

Dostarczymy niezbędne druki, pomożemy w ich wypełnieniu i odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące procedury administracyjnej – zapowiada Burmistrz Lidzbarka. Jak zgłosić chęć skorzystania z usługi poza siedzibą Urzędu Miasta i Gminy w Lidzbarku? O taką pomoc można wystąpić na kilka sposobów:

  • telefonicznie: 530 639 988
  • wysyłając zgłoszenie na adres e-mail: urzednik@lidzbark.pl
  • poprzez opiekuna osoby chcącej skorzystać z pomocy pracownika, który może zgłosić taką potrzebę w Urzędzie Miasta i Gminy w Lidzbarku

Usługa pracownika Urzędu Miasta i Gminy w Lidzbarku jest bezpłatna, a sprawy można załatwić tylko w godzinach pracy urzędu. Obowiązkiem mieszkańca będzie jednak zgromadzenie wszystkich niezbędnych załączników. Zakres usług świadczonych przez Wydział Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego, a także sposób ich realizacji regulują odrębne przepisy.