Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Lidzbark najlepsza w województwie

W dniu 9 sierpnia, w Lidzbarku Warmińskim odbył się X przegląd Orkiestr Dętych OSP woj. warmińsko-mazurskiego. Organizatorami przeglądu był Lidzbarski Dom Kultury i Oddział Wojewódzki ZOSP RP. Do konkursu przystąpiło pięć orkiestr z 9 działających w województwie. Ocenie przez jury podlegał przemarsz oraz trzy odegrane utwory.

Rywalizujące orkiestry to: Miejska Orkiestra Dęta OSP w Ełku z kapelmistrzem Grzegorzem Karpowiczem, Miejska Orkiestra  Dęta w Ornecie z kapelmistrzem Wiktorem Chojnackim, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Płośnicy z kapelmistrzem Piotrem Klonowskim, Orkiestra Dęta PSP i LDK w Lidzbarku Warmińskim z kapelmistrzem Andrzejem Mierzejewskim oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Lidzbark z kapelmistrzem Grzegorzem Orłowskim.
Jury w składzie prof. dr hab. Roman Grucza (przewodniczący), mgr Mirosława Nowak-Dobrychłop oraz mgr Krzysztof Podolak po długich obradach zadecydowało o kolejności przyznanych nagród. I miejsce przyznano orkiestrze z Lidzbarka, II miejsce zajęła orkiestra z Płośnicy, III miejsce orkiestra z Ełku i Lidzbarka Warmińskiego, wyróżnienie trafiło do orkiestry z Ornety.


X przegląd Orkiestr Dętych OSP (1)

X przegląd Orkiestr Dętych OSP (2)

X przegląd Orkiestr Dętych OSP (8)

X przegląd Orkiestr Dętych OSP (7)

X przegląd Orkiestr Dętych OSP (5)

X przegląd Orkiestr Dętych OSP (4)

X przegląd Orkiestr Dętych OSP (6)

X przegląd Orkiestr Dętych OSP (3)