Minizawody „Wędkarska Przygoda 2015”

Chcąc wynagrodzić wszystkim uczestnikom czas i pracę jaką włożyli w wykonanie prac plastycznych na konkurs „Wędkarska Przygoda 2015” Zarząd Koła PZW w Lidzbarku zaprosił ich uczestników do wzięcia udziału w mini – zawodach wędkarskich. W sobotę 6 czerwca od godz. 8.00 nad małym jeziorkiem w Lidzbarku gościliśmy dwadzieścioro adeptów wędkarskich w różnym wieku, choć nie starszych niż 12 lat. Ci którzy nie mieli opiekuna, takiego na czas trwania zawodów otrzymywali. Ci którzy nie mieli wędki, zanęty, przynęt czy innych akcesoriów niezbędnych do wędkowania także byli w nie wyposażani.

Jeziorko zostało podzielone na stanowiska i po losowaniu w asyście opiekunów każde dziecko przygotowywało sobie sprzęt do wędkowania. Z uwagi na fakt, że dla niektórych dzieciaków był to pierwszy kontakt z wędką a także na duży upał tego dnia i by nie znużyć zbyt długim ich czasem, zawody trwały 1,5 godziny.

Komisja sędziowska nieco odstąpiła od ogólnie przyjętych regulaminów rozgrywania zawodów wędkarskich, pozwalając na nieco więcej niż zazwyczaj opiekunom. Dzieci mam nadzieję miały wielką frajdę w nauce wędkowania i wielu holach niejednokrotnie okazałych ryb. Po ważeniu wyłoniono zwycięzców a pierwsza ich dziesiątka przedstawiała się następująco:

  1. Szostkowska Aleksandra – 3 990 g
  2. Młynarczuk Jakub – 3 720 g
  3. Kraszewski Kacper – 3 310 g
  4. Kraszewski Arkadiusz – 3 180 g
  5. Szostkowska Oliwia – 3 020 g
  6. Gnidziński Karol – 2 570 g
  7. Kiewlicz Antonina – 2 100 g
  8. Pingot Miłosz – 1 940 g
  9. Pilans Łukasz – 1 920 g
  10. Sosnowska Lena – 1 690 g

Jak po wynikach widać, na półtora godzinne łowienie, a raczej naukę wędkowania, wyniki imponujące. Nie było dziecka, które nie złowiłoby ryby a najniższy wynik wśród wędkujących to 1 100g.

Brawa za zaangażowanie i chęci młodych adeptów wędkarstwa, bo tak naprawdę o wyniki tu nie chodziło a zwycięzcami nie była ta wyżej wymieniona dziesiątka a wszyscy, którzy w tym dniu się pojawili i z nami się wspólnie bawili.

Ryby złowione w tym dniu w jak najbardziej dla nich bezpieczny sposób wspólnie z wędkującymi wpuściliśmy do jeziora Lidzbarskiego. Wpuściliśmy także do jeziora rybki dostarczone nam przez Państwową Straż Rybacką w ten sposób dokonując zarybienia dużego jeziora.

Na koniec Pan Burmistrz Janusz Bielecki w asyście Prezesa Koła PZW w Lidzbarku Andrzeja Marchlewicza wszystkim uczestnikom zawodów wręczył medale i upominki. Każde dziecko otrzymało także wędkę z zestawem do łowienia oraz wypychacz. W trakcie zawodów dzieci były częstowane napojami chłodzącymi i mnóstwem słodyczy.

Jako Zarząd Koła PZW w Lidzbarku chcieliśmy bardzo podziękować:

– Dyrekcji Welskiego Parku Krajobrazowego,

– Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Lidzbark

– Poliklinice MSW w Olsztynie

Za pomoc w organizacji konkursu plastycznego „Wędkarska Przygoda 2015” a także wyżej opisanych zawodów.

Jeszcze raz Zarząd Koła chciałby bardzo serdecznie podziękować za tak spontaniczny i liczny udział dzieci i w konkursie i zawodach, mając nadzieję na kolejne spotkania w zawodach organizowanych przez Koło.

Więcej zdjęć z zawodów znajdziecie w Fotogalerii

Źródło: http://www.pzw.org.pl/1306/wiadomosci/115686/60/minizawody__wedkarska_przygoda_2015

dsc_0060_1 dsc_0061 dsc_0064 dsc_0090_1 dsc_0097