Mikołajki w szkołach

Mikołajki w SP Bryńsk

6 grudnia to jeden z najszczęśliwszych dni w roku, szczególnie gdy w tym właśnie dniu do  szkoły w Bryńsku przybył Mikołaj! Zanim  pojawił się długo oczekiwany Gość, przed budynkiem szkoły nastąpiło wspólne ubieranie choinki, a czas umilał wszystkim mikołajkowy koncert piosenek w wykonaniu szkolnego chóru. Potem podjechał do szkoły Mikołaj! – co prawda nie reniferowym zaprzęgiem – ale wywołał na twarzach  uczniów wielką radość. Dzieci przywitały Gościa piosenką. Mikołaj przybył oczywiście z ogromnym workiem prezentów i obdarował hojnie wszystkie grzeczne dzieci.

MIKOŁAJKI W NIEPUPLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W WĄPIERSKU

6 grudnia szkole w Wąpiersk odbyły się tradycyjne mikołajki. Na korytarzach widać było dzieci w czerwonych czapeczkach, klasy były świątecznie udekorowane, wszędzie czuć było miłą atmosferę. Około godziny 10. 00 przybył Święty Mikołaj, który wysłuchał piosenek w wykonaniu uczniów klas 0 – VI, rozdał dzieciom prezenty, obdarował drobnymi upominkami rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Z twarzy wszystkich uczestników spotkania z Mikołajem nie znikały uśmiechy. Szkoła rozbrzmiewała śpiewem, śmiechem. Niecodzienny gość obiecał odwiedzić nas na choince noworocznej. Po tym wydarzeniu uczniowie rozeszli się do swoich klas, by spotkać się ze swoimi wychowawcami, a także wysłuchać fragmentów książek o Bożym Narodzeniu, które czytali im nauczyciele, a także oni sami, przekonując się, że warto czytać. Akcja „Mikołajkowe czytanie” udała się! Impreza ta wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń szkolnych.

Mikołajki w Dłutowie

6 grudnia w szkole w Dłutowie zorganizowano akcję „Mikołajkowe czytanie”, w której to gimnazjaliści czytali uczniom klas I-III Szkoły Podstawowej opowieści związane z magią świąt.

Najmłodsi uczniowie poznali legendy związane z historią bożonarodzeniowego drzewka oraz dziejami Mikołaja. Usłyszeli również opowieści o tym jak powstają prezenty i jak trudna jest praca Mikołaja.

Honorowym gościem był w tym dniu oczywiście sam Święty, który rozdawał dzieciom słodkości. Uczniowie obydwu szkół – Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zaakcentowali święto stylizacją a’ la Mikołaj bo przecież „każdy może być świętym Mikołajem”, otwierając swoje serce na potrzeby innego człowieka. W tym dniu Mikołaj dał dużo radości najmłodszym uczniom naszej szkoły, odwiedzając ich. Były wspólne rozmowy, zabawy, wierszyki i śpiewanie kolęd oraz upominki od „najmilszego Świętego”.

MIKOŁAJKI W SP KIEŁPINY

Święty Mikołaj odwiedza dzieci na całym świecie. We wtorek, 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do Szkoły Podstawowej w Kiełpinach. Dzień ten był niezwykle radosny i pełen wrażeń. Oprócz worka pełnego prezentów św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne i słuchały rodziców. Na zakończenie Jego wizyty wszystkie dzieci oraz pracownicy otrzymali prezenty, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za podarunki dzieci odwdzięczyły się pięknymi piosenkami, wierszykami i laurkami. W przygotowaniu paczek Mikołajowi pomagali: Rada rodziców, szkoła oraz państwo B.Z.Rogozińscy z Kiełpin. Społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania za otrzymane podarunki. Oczekiwane cały rok mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły uczniom wiele radości. Dzień ten pozostanie w pamięci dzieci i już z niecierpliwością oczekują kolejnej wizyty Świętego Mikołaja.