Mikołajki w szkołach

Przedszkole w Lidzbarku

Jak co roku, do Przedszkola Miejskiego w Lidzbarku zawitał  Św. Mikołaj. Od samego rana dzieci nie mogły się doczekać miłego gościa. Gdy tylko stawał w drzwiach wszystkich grup, na twarzach przedszkolaków pojawiał się  uśmiech. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, tańczyły  oraz wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. Sympatyczny gość otrzymał także ciasteczka wykonane przez rodzica z grupy IV. Mikołaj wręczył prezenty zakupione przez Radę Rodziców i obiecał, że  na pewno do Nas wróci, bo wychodząc – stwierdził: ,, w  tym przedszkolu są  NAJGRZECZNIEJSZE  DZIECI.”

SP Dłutowo

Mikołajki to dzień, w którym obdarowuje się najmłodszych. Wychowawczynie klas I-III wraz z rodzicami uczniów, wpadli na pomysł, aby dzieciaki z tej okazji pojechały do teatru na przedstawienie pt.,,Kopciuszek”. Był to świetny plan, ponieważ baśń, przedstawiona była w nowatorski i widowiskowy sposób. Salwy śmiechu na zmianę z okrzykami przerażenia i zachwytu oraz gromkie brawa towarzyszyły całej sztuce. Trudno nie wspomnieć tutaj o: księciu, który jeździł na deskorolce, a następnie, dzierżąc w dłoni tablet, poszukiwał Kopciuszka na Facebooku, czy też o rapującym szambelanie śpiewającym w duecie z macochą -„joł, joł”. Były również momenty grozy oraz refleksji połączonej z łezką w oku. Przedstawienie nie ma ograniczeń wiekowych, każdy znajdzie przysłowiowe „coś” dla siebie. A na pewno TEN, dla kogo skromność, pracowitość i dobroć mają wciąż dużą wartość.

8 grudnia wychowawczynie klas czwartych zorganizowały dla dzieci wyjazd na kręgle.

Dom Kultury

6 grudnia to, w przedświątecznym kalendarzu, Mikołajki – czas radości i przyjmowania prezentów.

Tradycyjnie w Mikołajki właśnie, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku, przygotowano atrakcje dla dzieci z lidzbarskich szkół podstawowych. Podczas dwóch spotkań ze Świętym Mikołajem, obok radości z otrzymanych prezentów, najmłodsi mogli obejrzeć spektakl teatralny „Pewnego dnia, trudno powiedzieć gdzie” , wpisujący się konwencją w koloryt przedświątecznego czasu.

Dla dorosłych – nauczycieli lidzbarskich szkół podstawowych i pracowników ośrodka kultury – najlepszym prezentem był uśmiech na twarzach dzieci.

SP Bryńsk

Chociaż za oknami brak śniegu, nastrój świąteczny gościł od samego rana – to zasługa Świętego Mikołaja, który odwiedził naszą szkołę 6 grudnia. O godzinie 9.30 uczniowie klas 0-7 wraz z nauczycielami, pracownikami szkoły, rodzicami oraz przybyłym na tę uroczystość burmistrzem Maciejem Sitarkiem, udali się przed budynek szkoły, by wspólnie przystroić choinkę.

Dyrektor szkoły Iwona Strungowska powitała wszystkich w tym przemiłym dniu i zaprosiła do wspólnego ubierania choinki. W tle rozbrzmiewała świąteczna melodia, a potem nastąpiło wspólne odliczanie i…nasza choinka zabłysła kolorowymi światełkami. Wtedy pojawił się nie kto inny, tylko Święty Mikołaj! Przybył do nas zaprzęgiem konnym w towarzystwie przewodniczącego Rady Rodziców Janusza Jurkiewicza. Dzieci powitały Mikołaja wielkimi brawami, a chór szkolny pod kierunkiem Małgorzaty Kryszkiewicz wykonał specjalnie z tej okazji Mikołajkowy Koncert. Zaśpiewały też dzieci z klasy III świąteczną piosenkę w języku angielskim.

Następnie Gość obdarował prezentami wszystkich oczekujących go. Miłe podarunki przyjmowane były z nieskrywaną radością. Kosz pełen słodkości przekazał też nasz wyjątkowy gość- burmistrz Maciej Sitarek, który wyraził radość z obecności z nami w tym magicznym dniu.

Na koniec wszyscy zrobili sobie wspólne zdjęcie i Święty Mikołaj pożegnał się mówiąc, że czekają na niego jeszcze w wielu miejscach, więc musi się spieszyć, żeby wszędzie zdążyć. A więc do następnego roku drogi Mikołaju- ho, ho, ho!

Dzień ten zapisał się na kartach historii naszej szkoły bardzo pozytywnie i z pewnością wielu chciałoby go powtórzyć. Duży wkład w przygotowanie mikołajkowej imprezy włożyła Rada Rodziców. Społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania.

SP Kiełpiny

W środę, 6 grudnia od rana w Szkole Podstawowej w Kiełpinach panowała radosna atmosfera.                     Na początku uczniowie obejrzeli występy cyrkowe, a następnie z workiem pełnym prezentów przyjechał do szkoły Mikołaj. Oprócz worka pełnego prezentów św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne i słuchały rodziców. Na zakończenie Jego wizyty wszystkie dzieci oraz pracownicy otrzymali prezenty, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za podarunki dzieci odwdzięczyły się piosenkami, wierszykami i laurkami. W przygotowaniu paczek Mikołajowi pomagali: Rada rodziców, szkoła oraz państwo B.Z.Rogozińscy z Kiełpin. Społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania za otrzymane podarunki. Dzień ten był niezwykle radosny i pełen wrażeń.