Mikołajki w Mieście – fotorelacja

Lidzbarskie Mikołajki w Mieście, które w tym roku odbyły się w niedzielę 10 grudnia, to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń przedświątecznego czasu. Nic dziwnego, bowiem ten dzień w całości wypełniony był atrakcjami kulturalnymi oraz sportowymi – zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych.

Wydarzenie rozpoczął bieg z czapeczką Świętego Mikołaja dla dzieci i dorosłych. Niewielki dystans, ale spore nagrody – na zwycięzców czekały okolicznościowe medale i osiem pięknych choinek z Nadleśnictwa Lidzbark, które ustroją domy podczas nadchodzących świąt. Dobre emocje i sportowa rozgrzewka przed pozostałym programem atrakcji – te założenia biegu na Bulwarze nad Welem zostały spełnione z nawiązką. Liczna grupa mieszkańców, w doskonałych humorach, udała się na plac przy kościele św. Wojciecha, gdzie czekała na nich część artystyczna lidzbarskich Mikołajek.

Koncerty dziecięcych chórów oraz uzdolnionych solistów oraz zabawy z animatorami na szczudłach – to było preludium do przyjazdu Świętego Mikołaja, który w tym roku przyjechał do Lidzbarka stylową bryczką w towarzystwie gospodarza miasta, burmistrza Macieja Sitarka. Przyjazd Świętego obwieściły fanfary, a wszystkim gościom wydarzenia jego pomocnicy rozdali kosze ze słodkościami.

Punktem kulminacyjnym Mikołajek w Mieście było udekorowanie imponujących rozmiarów choinki stojącej na przykościelnym placu, czego – oczywiście w towarzystwie Świętego Mikołaja – dokonał burmistrz Lidzbarka. Kiedy zapadł zmrok rozpoczęło się zaś odliczanie do momentu, w którym rozbłysła świąteczna iluminacja centrum miasta – w tym roku nawiązująca formą do tematyki anielskiej.