Mikołajki w gminie

Mikołajki w SP Bryńsk

Tradycja obdarowywania dzieci drobnymi prezentami w dniu imienin Mikołaja na dobre zadomowiła się w społeczeństwie Szkoły Podstawowej w Bryńsku. W tym roku dzień ten przypadł w niedzielę, dlatego też Mikołaj odwiedził przedszkolaków i uczniów szkoły w poniedziałek. Święty Mikołaj pojawił się w towarzystwie osobistego Elfa. Najważniejsze jednak były wielkie worki prezentów, które pojawiły się wraz z nimi.

Było wesoło, słodko i świątecznie!

Lidzbarskie Mikołajki

W niedzielę szóstego grudnia odbyły się lidzbarskie obchody święta Mikołajek zorganizowane przez burmistrza Lidzbarka Macieja Sitarka, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku. Zgodnie z tradycyjnym wyrazem, wydarzenie miało charakter nader barwny, radosny i wypełniony atrakcjami – nie tylko dla najmłodszych Lidzbarczan.

Program artystyczno-rozrywkowy „Mikołajki w Mieście” rozpoczął się w południe na skwerze przy kościele świętego Wojciecha. Kameralny urok tego zakątka w centrum Lidzbarka i sprzyjająca aura sprawiły, że na miejscu zebrała się – praktycznie jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia – spora publiczność: dzieci, młodzież i dorośli. W ramach tej części programu odbyły się  spotkanie i zabawa z Mikołajem (podczas których rozdawano słodkie podarki dla najmłodszych), przejazd burmistrza Lidzbarka oraz Świętego Mikołaja uroczą bryczką, a także – kluczowy moment wydarzeń na skwerze – uroczysty akt zapalenia świątecznych lampek na imponujących rozmiarów lidzbarskiej choince, czego dokonał burmistrz miasta. Warto wspomnieć, że choinka została natychmiast udekorowana – oczywiście przez dzieci – pięknymi ozdobami wykonanymi przez – między innymi – pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku oraz ich podopiecznych z zajęć plastycznych.

Barwny, wesoły korowód mieszkańców prowadzony przez Świętego Mikołaja udał się następnie do Hali Sportowej przy Gimnazjum imienia Szarych Szeregów, gdzie odbyły się kolejne atrakcje – tym razem dedykowane wyłącznie najmłodszym: pokaz fitness, rozgrzewka taneczna w rytmie zumby oraz szereg konkurencji sportowo-zręcznościowych, przeprowadzonych pod egidą „Mini Olimpiady Sportowej o Puchar Burmistrza Lidzbarka”. Rywalizowały w niej dzieci z trzech przedszkoli: z Lidzbarka, Wlewska, oraz z przedszkola „Bajkowy Zakątek”. To właśnie najmłodsi z ostatniej spośród wymienionych placówek odebrali dyplom, puchar, oraz medale za zdobycie pierwszego miejsca. Podobne nagrody wręczył wszystkim młodym sportowcom burmistrz miasta Maciej Sitarek.

Przedostatnim punktem programu, szczególnie wyczekiwanym przez publiczność, był występ grupy kabaretowej Poławiacze Pereł Improv Teatr z Lublina. Występ rozpoczął się o godzinie 17 w wypełnionej po brzegi Sali Widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku i trwał niemal półtorej godziny. Bogaty program artystyczny zaprezentowany przez lubelskich aktorów miał – zgodnie z nazwą grupy – charakter sytuacyjnych i lingwistycznych improwizacji, oferując publiczności potężną dawkę angażującego humoru.

Lidzbarskie „Mikołajki w Mieście” zakończyła wizyta „Mobilnego Miasteczka Świętego Mikołaja”, które ulokowało się na Placu Hallera – oferując mieszkańcom szereg atrakcji na zakończenie tego barwnego, pięknego dnia w Lidzbarku. Po raz pierwszy Mikołajki obchodzono w tym mieście tak uroczyście – zapowiadając tym samym szczególnie piękne Święta Bożego Narodzenia, jakie czekają mieszkańców i gości Lidzbarka w tym roku.

MIKOŁAJKI W SP KIEŁPINY

Wizyta świętego Mikołaja w Szkole Podstawowej w Kiełpinach, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Oczekując miłego gościa uczniowie klasy IV już w piątek udekorowali choinkĘ na korytarzu szkolnym. 7 grudnia nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały Mikołajowego dzwonka. Święty Mikołaj nie kazał długo na siebie czekać i zawitał do szkoły. Najbardziej spotkanie z Mikołajem  przeżywały najmłodsze dzieci. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko i dzieci dzielnie zaprezentowały przygotowane piosenki i wierszyki. Mikołaj wręczył każdemu dziecku prezent. Nie zapomniał też o pracownikach szkoły, oni również otrzymali upominki. Po rozdaniu prezentów Mikołaj  musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania. Paczki dla dzieci oraz upominki dla pracowników sfinansowała Rada rodziców.

Mikołajki w NSP Wąpiersk

4 grudnia 2015 r. wszystkie dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Wąpiersku czekały na niezwykłego gościa – Mikołaja. Na jego cześć dzieci włożyły na głowy czerwone czapki, by było bardziej Mikołajkowo. Pomimo braku śniegu, jak co roku przybył na czas. Dyrektor szkoły            Pan Piotr Kościński powitał bardzo serdecznie Mikołaja, nauczycieli, uczniów, pracowników obsługi oraz rodziców. Następnie dzieci z każdej klasy zaśpiewały przygotowane wcześniej pod opieką wychowawców piosenki, tworząc bożonarodzeniowy klimat nadchodzących świąt. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci i dorosłych prezentami. Następnie dzieci pod opieką wychowawców i rodziców w swoich klasach świętowały spotkanie Mikołajkowe. Dzień ten zapisał się w kartach historii naszej szkoły bardzo pozytywnie i z pewnością wielu chciałoby go powtórzyć.