Mikołajki 2016 – fotorelacja

Tegoroczne Mikołajki świętowano w niedzielę, 4 grudnia. Niezliczona liczba atrakcji już od południa ubarwiała mieszkańcom Lidzbarka ten dzień. Równo o godzinie 12:00, wspólnie z burmistrzem Maciejem Sitarkiem, mieszkańcy Lidzbarka całymi rodzinami stroili choinkę przy kościele św. Wojciecha. Następnie wszyscy zebrani korowodem przeszli na halę sportową, gdzie dla najmłodszych odbyła się Mini Olimpiada Sportowa o Puchar Burmistrza Lidzbarka. W zawodach zwyciężyły dzieci z Przedszkola Bajkowy Zakątek.

Atrakcją dla dorosłych był tego dnia wieczorny koncert ciechanowskiego kompozytora, barda i poety – Wojciecha Gęsickiego. Artysta zaprezentował kompozycje związane tematem z czasem okołoświątecznym, przeplatając wykonywaną przez siebie muzykę zabawnymi dykteryjkami.

O 18:00 na Plac Hallera bryczką przybyli św. Mikołaj i burmistrz Lidzbarka, gdzie przy świątecznej muzyce zapalili nowe iluminacje świąteczne w Lidzbarku. Najwięcej radości wśród dzieci sprawiła obecność św. Mikołaja  i możliwość zrobienia sobie z nim zdjęcia. Mieszkańcy chętnie korzystali również z przejażdżki bryczką.