Mamy rekord! WOŚP w Lidzbarku zagrał po raz 28.

Lidzbark jak co roku zaskoczył wszystkich ogromem hojności i pozytywnej energii.
W minioną niedzielę po raz 28. zagraliśmy wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

W tym roku po raz drugi już graliśmy na hali sportowo – widowiskowej. Celem była zbiórka na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla dziecięcej medycyny zabiegowej. W lidzbarskim programie znalazły się stałe propozycje: występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Lidzbarku oraz występy artystyczne dzieci i młodzieży szkolnej, sekcji MGOK, a także Klaudii Nadolskiej. Dużą popularnością cieszyła się kawiarenka z gorącymi napojami,  i przepysznymi domowymi wypiekami przygotowanymi przez naszych sołtysów i samorządowców, kącik malucha przygotowany przez Żłobek Miejski, ogródek plastyczny, gdzie animacje przygotowało przedszkole Bajkowy Zakątek. oraz nauka pierwszej pomocy przygotowana przez WOPR.

Licytację wspólnie z druhem Radkiem Fryzą po raz kolejny już poprowadził aktor Jarek Jakimowicz.

 – To już 28 finał wielkiego wydarzenia – Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gramy w Lidzbarku ze wszystkimi mieszkańcami i gości. Gramy dla najmłodszych, niezależnie od tego, z którego szpitala korzystają. Mam nadzieję, że uda się kupić dobry sprzęt ratujący życie i zdrowie najmłodszych – mówi Burmistrz Maciej Sitarek.

W organizację finału w Lidzbarku włączyło się wiele urzędów, firm, instytucji i darczyńców, ale nie mogło się obyć bez lidzbarskiego hufca ZHP:

 – W tym roku mieliśmy aż 110 wolontariuszy, z czego 57 osób pojechała do Warszawy. Jak co roku dostaliśmy ogrom gadżetów, których nie sposób wymienić. Wszystkim wspierającym nas serdecznie dziękujemy – dodaje druhna Daniela Gawińska.

W tym roku pobiliśmy rekord! Podczas tegorocznego finału udało się zebrać 50 222,29 zł w tym 2258 zł z kawiarenki.

W ubiegłym roku burmistrz przeznaczył na licytację dzień w fotelu głowy miasta. W tym roku będzie to cegiełka innego typu:

 – Rzeczywiście w ubiegłym roku był licytowany fotel burmistrza, a w tym roku zapraszam do tego by wylicytować obiad, który wspólnie z małżonką ugotujemy. Już niedługo pochwalimy się dobrą cegiełką dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – kończy burmistrz.

Mieszkańcy Lidzbarka po raz kolejny nie zawiedli – sala sportowa wypełniła się po brzegi a aktywność w trakcie licytacji była równie imponująca, co ilość przeznaczonych do wylicytowania gadżetów. Wspierając Jurka Owsiaka świetnie się bawiliśmy i po raz kolejny udowodniliśmy, że Lidzbark potrafi się jednoczyć!

Po wszystkim odpaliliśmy tradycyjne Światełko do Nieba!

Lidzbarski finał WOŚP nie mógłby się odbyć bez wsparcia sponsorów. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas tego dnia poświęconym przez siebie czasem, ciastem do kawiarenki i dobrym słowem. Dziękujemy mieszkańcom za tak liczne przybicie i aktywny udział. Do zobaczenia za rok!