Mamy laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe są to te, na które każdego roku czekają nie tylko nauczyciele, ale przede wszystkim uczniowie. Dlaczego? To proste! Jeśli zostanie się ich laureatem – egzamin z danego przedmiotu ma się zdany na 100 %, ocenę celującą na świadectwie i gwarancję przyjęcia do wymarzonej szkoły, bo która szkoła nie lubi mądrych uczniów?

Dzisiaj w Urzędzie Miasta i Gminy w Lidzbarku odbyło się spotkanie z najzdolniejszymi uczniami z terenu naszej gminy. Dziewięciu laureatów oraz finalistów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku oraz Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Dłutowie Wojeówdzkich Konkursów Przedmiotowych odebrało z rąk Burmistrza Lidzbarka Macieja Sitarka oraz Dyrektor CUW Justyny Kochalskiej gratulacje za wybitny talent i ciężką pracę:

– Mikołaj Karbowski – finalista Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki, laureat Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki

– Paulina Faustyna Olszewska – Laureat Wojewódzkiego Konkursu z Biologii, Języka Polskiego i Języka Angielskiego

– Błażej Leśniewski – Finalista Wojewódzkiego Konkursu z Chemii

– Wiktor Rakocki – Finalista Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego

– Nikoletta Grams – Finalista Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego

– Natalia Kacprzak – Laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Geografii i Historii

– Izabela Szostek – Laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Geografii

– Magdalena Sieńska – Laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki

– Klaudia Sadowska – Finalistka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego

Listy gratulacyjne za wspieranie uczniów, przekazywanie wiedzy i wskazywanie perspektyw wręczone zostały nauczycielom prowadzącym:

Dorocie Kalinowskiej-Sosnowskiej, Lidii Zastawnej, Irenie Leszczewicz, Aleksandrze Jurkowskiej, Dariuszowi Karbowskiemu, Ewie Kopowskiej, Joannie Lemańskiej, Joannie Kraynik-Goślickiej, Lidii Ostrowskiej, Irenie Leszczewicz, Grażynie Bońkowskiej, Beacie Gajewskiej oraz dyrektorom szkół Januszowi Ławickiemu i Andrzejowi Stolarskiemu. Gratulujemy wszystkim. W tym prestiżowym gronie najzdolniejszych ambasadorów gminy mamy szanse spotkać się ponownie podczas Dni Lidzbarka z okazji wręczania Nagród Burmistrza Lidzbarka za wybitne osiągnięcia w nauce oraz za wybitne osiągnięcia artystyczne, z nauczycielami i dyrektorami podczas Gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej, gdzie odznaczony zostanie Nauczyciel i Dyrektor Roku.