Malujemy mur

W dniach 6 – 7 czerwca chętni uczniowie Szkoły Podstawowej w Lidzbarku wzięli udział w akcji malowania muru obok swojej szkoły. Ilustracje zaprojektowała i wcześniej wykonała szkic nauczycielka plastyki Marlena Komosińska.
W sobotę 6 czerwca punktualnie o godzinie 8:00 pracę rozpoczęło 15 uczniów z klasy IV b, IV c, V a, VI b i VI c oraz Mateusz Paturalski z Elbląga i Kornelia Szostek z lidzbarskiego gimnazjum. Niestety z godziny na godzinę grupa malała, a najbardziej wytrwałymi okazały się: Patrycja Moszczyńska, Justyna Kawecka, Weronika Filipek i Kornelia Komosińska. Następnego dnia prace wykończeniowe wykonała Marlena Komosińska z córką Kornelią.
– Łącznie szkicowanie i malowanie muru zajęło dzielnej i zdolnej ekipie 26 godzin. Jednak patrząc na efekt końcowy można śmiało powiedzieć, że było warto poświęcić swój wolny czas! – mówi Marlena Komosińska
Odnowiony mur cieszy nie tylko uczniów naszej szkoły, ale budzi zainteresowanie i podziw u wielu przechodniów, mijających Szkołę Podstawową w Lidzbarku – dodaje.