„Mała książka – wielki człowiek”

Zapraszamy do udziału w projekcie „Mała książka – wielki człowiek” skierowany do dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną oraz ich rodziców.

W tym roku zapraszamy trzylatki (rocznik 2016) do odwiedzania lidzbarskiej biblioteki i odbioru wyprawki czytelniczej. Nawyk codziennego czytania z dzieckiem oraz regularnego odwiedzania biblioteki warto kształtować już od najwcześniejszych lat życia dziecka, dlatego zapraszamy rodziców trzylatków, żeby wspólnie ze swoimi Maluchami odebrali, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku oraz w filiach bibliotecznych w Bryńsku, Dłutowie, Kiełpinach i Wąpiersku, wyjątkowy prezent. W przygotowanej dla nich „Wyprawce Czytelniczej” znalazły się: książka „Pierwsze wiersze dla…” (antologia wierszy wybitnych polskich poetów), poradnik „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” przypominający o korzyściach wynikających z czytania oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dla niektórych dzieci będzie  to pierwsza wizyta w bibliotece, podczas której będą zapisane do biblioteki i będą pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego. Serdecznie zapraszamy.