Majowy Festiwal Biegowy – fotorelacja

W III edycji Festiwalu wystartowało 113 uczestników. Wraz z towarzyszącą nam słoneczną pogodą, mogliśmy oglądać biegowe poczynania zawodników z całej Polski. Wśród biegaczy znaleźli się też gospodarze imprezy – Lidzbarczanie, godnie reprezentując swoją miejscowość.

Najlepszym Lidzbarczaninem na dystansie 10 km bez zaskoczenia okazał się Mariusz Dembowski. Najlepszą Lidzbarczanką została Małgorzata Sochacka osiągając wynik 54:18.79. Na dystansie 5 km wśród mieszkańców Lidzbarka najlepszy okazał się Igor Olszewski. Najlepszą z kobiet została Grygorowicz Mariola (28:06.51).

Wręczone zostały również statuetki dla najstarszych uczestników Festiwalu: Joanny Psiuk i Wawrzyńca Szejko.

Na najwyższym stopniu podium w kategorii OPEN wśród mężczyzn na dystansie 10 km stanął: Wojciech Kopeć z m. Swaderki z czasem: 36:25.42. Drugie miejsce zajął zeszłoroczny zwycięzca tej kategorii Konrad Nosarzewski ze Stupska z czasem: 37:53.90 Trzecim okazał się Mariusz Dembowski, z czasem 38:54.64.

Wśród kobiet na tym dystansie tryumfowały: I miejsce – Mariola Sudzińska (Olsztyn) : 45:41.42; II miejsce – Martyna Wilczewska (Rybno) : 50:02.23; III miejsce – Teresa Kamińska (Miesiączkowo) : 50:42.11.

Po raz pierwszy, biegacze mogli zmierzyć się ze sobą również na dystansie 5 km. W kategorii OPEN wśród mężczyzn najlepszy okazał się Maciej Myszkiewicz z Iławy z czasem 15:48.75, II miejsce zajął Daniel Jędraszek z m. Małe Leźno z czasem 19:45.61, III na podium stanął Igor Olszewski z Lidzbarka z czasem 19:46.00.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Magdalena Pietruszka z Działdowa (21:56.10), II miejsce zdobyła Aleksandra Wantowska z Iławy (22:44.66), III okazała się Agnieszka Nazarewicz z Działdowa (24:16.32).

Oprócz biegu w trakcie Festiwalu dla najmłodszych i dla dorosłych czekał QUIZ z wiedzy o sporcie.