Burmistrz Maciej Sitarek zaprasza do Lidzbarka!

Drodzy Państwo,

sitarekPo raz pierwszy Lidzbark w swojej w sportowej historii będzie miał zaszczyt być gospodarzem triathlonowej imprezy Hoffer Triathlon Energy. Nasza plaża i stadion przepełni się sportowymi zapaleńcami.
Nasze miasto, położone na styku trzech województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego, jest idealnym miejscem do organizacji tego typu zawodów. Otaczająca przyroda, bogactwo krajobrazu, bliskość jezior oraz estetyka i kameralność małego miasteczka sprzyja uprawianiu wielu dyscyplin sportowych. Możliwość uczestnictwa w cyklu Triathlon Energy pozwala na zaprezentowanie oraz wykorzystanie atutów naszego miasta. Lidzbark posiada bogata historie sportową.
To z klubu KS Wel wywodzi się m.in. słynny olimpijczyk, kanadyjkarz Paweł Baraszkiewicz czy złoty medalista Mistrzostw Świata w kanadyjkach Roman Rynkiewicz. Jesteśmy dumni, także ze zdolnej kadry juniorów. Z naszej bazy sportowej od wielu lat korzystają kluby z całej Polski, takie jak Znicz Pruszków, Radomiak Radom, Wilga Garwolin i inne. Posiadamy zmodernizowaną plażę miejską, usytuowaną wśród trenów zielonych, jak również blisko centrum miasta. Stawiamy na zdrowy i aktywny styl życia.
Jestem ogromnie uradowany, że chociaż na jeden dzień możemy stać się triathlonową stolicą Polski. Mam nadzieję, że trasa poprowadzona przez malownicze tereny gminy będzie dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i wspaniałą, wymagającą areną zmagań o jak najlepsze miejsce. Myślę, że to wydarzenie ma szansę na stałe zagościć w kalendarzu sportowym naszego miasta.
Zapraszam serdecznie do Lidzbarka w pierwszy weekend lipca, by móc uczestniczyć, a także przeżywać wspaniałe sportowe emocje dopingując uczestników zawodów.

Do zobaczenia na mecie!
Burmistrz Lidzbarka
Maciej Sitarek