„Lidzbarskie Spotkania z Teatrem”

W niedzielę, 23 października odbyła się w Lidzbarku pierwsza edycja „Lidzbarskich Spotkań z Teatrem”, wydarzenia dedykowanego spotkaniu amatorskich grup teatralnych z całej Polski. Ta prekursorska inicjatywa lidzbarskiego ośrodka kultury spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno wśród artystów, jak i przybyłej publiczności.

Trwające cały dzień „Lidzbarskie Spotkania z Teatrem” były przeglądem spektakli w trzech kategoriach: „teatry dziecięce”, „młodzieżowe” oraz „dorosłe”, w którym wzięło udział w sumie siedem grup teatralnych (m.in. z Sierpca, Lidzbarka, Olsztyna, Biskupca, Gniewina i Skarżyska-Kamiennej).

Jury, w skład którego weszli aktorzy znanego w Polsce teatru improwizacji, Przemysław Buksiński oraz Marcin Wąsowski przyznało następujące nagrody i wyróżnienia, premiowane cennymi upominkami rzeczowymi:

Teatry dziecięce:

I miejsce – grupa „Szklana kula” (Olsztyn)
II miejsce – „Debiut” (Biskupiec)

Teatry młodzieżowe:

I miejsce – „Drako” (Lidzbark)
II miejsce – „Złodzieje oklasków” (Sierpc)

Wyróżnienie – „Gimbaza z Dwójki” (Biskupiec)

Teatry dorosłe:

I miejsce – „Amatorska grupa teatralna” (Kielce, Skarżysko-Kamienna, Suchedniów)
II miejsce – „Teatr pod Wieżą” (Gniewino)

Cennym uzupełnieniem trwającego do późnych godzin wieczornych przeglądu spektakli stały się warsztaty dla grup teatralnych prowadzone przez Marcina Wąsowskiego oraz Przemysława Buksińskiego. Zarówno część prezentacyjna, jak i warsztatowa przebiegły z znakomitej atmosferze – wspieranej przez oklaski licznie zgromadzonej publiczności.

„Lidzbarskie Spotkania z Teatrem” okazały się być bardzo udanym wydarzeniem – dlatego też powrócą za rok.