Lidzbarskie przedszkolaki drugi rok z rzędu najlepsze w powiecie!

Sportowa Olimpiada Przedszkolaków Powiatu Działdowskiego to coroczne zawody, których gospodarzem każdego roku jest inne miasto naszego powiatu. Tym razem zawody odbyły się w Iłowie-Osadzie.

Olimpiada, która odbyła się 1 grudnia nawiązywała do Igrzysk Olimpijskich. Na początku był przemarsz uczestników, przysięga  małych sportowców oraz  wciągnięcie flagi.  W tym roku w olimpiadzie wzięło udział  17  placówek przedszkolnych z całego powiatu.  Najlepsze okazały się sześciolatki  z Przedszkola Miejskiego w Lidzbarku.  Przedszkole  reprezentowała drużyna z grupy VI SOWY. Skład zespołu to: Tomasz Bilski, Natalia Łozińska, Oliwier Braun, Maciej Gmyr, Szymon Pilanz, Igor Szypulski, Lena Nizgorska, Marta Kaczorowska, Mikłaj Raniszewski, Maja Chołaścińska, Agata Kaczorowska oraz Mariusz Szostkowski.

Dzieci przygotowywała wychowawczyni  Ewa Angerhoefer przy pomocy pani Bożeny Borkowskiej.

Tegoroczną nagrodę główną ufundował burmistrz miasta Działdowo Grzegorz Mrowiński, który wspólnie z burmistrzem Lidzbarka Maciejem Sitarkiem wręczyli dzisiaj lidzbarskim zwycięzcom. Dzięki współpracy obu samorządów, przedszkolaki mogą cieszyć się nowym zestawem do ćwiczeń gimnastycznych , w którego skład wchodzi stolik sportowy oraz akcesoria.