Lidzbarska Majówka – podsumowanie i fotorelacja

Rajd wokół jeziora

Majówka w Lidzbarku dostarczyła nam w tym roku wielu atrakcji, dzięki czemu każdy znalazł w tym czasie coś dla siebie. 30 kwietnia odbył się Rajd wokół Jeziora Lidzbarskiego zorganizowany przez ZHP w Lidzbarku.

Lidzbarska 10-tka

Lidzbarska 10-tka zadebiutowała z wielkim sukcesem. W biegu na 10 km wystartowało ponad 100 biegaczy. Symbolicznym strzałem w niebo z pistoletu startowego zawody otworzył Burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek. Trasa biegu przebiegała przez park sportowo-rekreacyjny Garbuzy, alejki parkowe przy ul. Lipowej nad samym jeziorem, lasem nad plażą i wzdłuż jeziora.
Na trasie biegu było wielu wolontariuszy dopingujących biegaczy, podających wodę oraz wskazujących zawodnikom prawidłowy kierunek biegu. Cały czas w gotowości była również karetka wraz z ratownikami. Najlepsi zawodnicy oprócz medali otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów tego wydarzenia. Każdy uczestnik po wyczerpującym biegu mógł posilić się ciepłym posiłkiem zapewnionym przez organizatorów.
Serdeczne podziękowania dla:
Firmy MP-Auto – Margareta Żurek – fundatora bonów w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn
Banku Spółdzielczego w Działdowie z/s w Lidzbarku – fundatora bonów w kategorii 30-49 mężczyźni
Banku Credit Agricole – fundatora bonu za I miejsce w kategorii 16-29 mężczyźni
p. Mariusza Jagodzińskiego – fundatora nagrody dla najlepszej lidzbarczanki
p. Grażyny Zakrzewskiej – fundatorki bonu za I miejsce w kategorii 16-35 kobiety
p. Edwarda Wacławskiego – fundatora nagrody dla najlepszego lidzbarczanina
Firmy Karwel oraz Firmy Henryka Kalkowskiego AGD RTV – fundatorów roweru  dla dzieci i młodzieży
Firmy Orange – fundatora słodkich niespodzianek dla dzieci i młodzieży
Ośrodka Wypoczynkowego Danusia – fundatora bonu za II miejsce w kategorii 16-35 kobiety
Ośrodka Wypoczynkowego Ambrowil – fundatora materiałów technicznych
Firmy Agronaft – fundatora wody mineralnej oraz napojów izotonicznych dla zawodników
Firmy Jupiter – fundatora wody mineralnej dla zawodników
Komisariatu Policji w Lidzbarku – za zabezpieczenie trasy
OSP w Lidzbarku – za zabezpieczenie trasyWydziałowi Organizacyjnemu Urzędowi Miasta i Gminy w Lidzbarku – za pomoc techniczną w trakcie rejestracji i trwania zawodów
Wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Lidzbarku wraz z opiekunem p. Danutą Szuman – za zabezpieczenie trasy
Wolontariuszy z Gimnazjum w Lidzbarku wraz z opiekunem p. Arkadiuszem Raszkowskim – za zabezpieczenie trasy
Wolontariuszy z Liceum Ogólnokształcącego w Lidzbarku – za zabezpieczenie trasy
Harcerzy z Hufca ZHP w Lidzbarku wraz z opiekunem druhną Danielą Gawińską – za zabezpieczenie trasyWyniki:Kategoria OPEN mężczyźni:
1. Raczyński Paweł – SKB KRAŚNIK – Mężczyźni (16-29 lat) – 00:32:46.21
2. Dembowski Mariusz – Luks Lidzbark Welski – Mężczyźni (30-49 lat) – 00:33:28.32
3. BARTKOWSKI ZBIGNIEW – DZIAŁDOWO – Mężczyźni (50+) – 00:36:42.47

Kategoria OPEN kobiety:
1. Konarzewska Martyna – UKS MOSiR Działdowo – Kobiety (16-35 lat) – 00:39:05.27
2. Milena Kołpaczyńska – Ciechanów – Kobiety (16-35 lat) – 00:44:09.60
3. Mariola Sudzińska – Olsztyn – Kobiety (36+) – 00:44:48.97

Kategoria 16-35 lat kobiety:
1. Konarzewska Martyna – UKS MOSiR Działdowo – Kobiety (16-35 lat) – 00:39:05.27
2. Milena Kołpaczyńska – Ciechanów – Kobiety (16-35 lat) – 00:44:09.60
3. Gabrych Karolina – Chełmno – Kobiety (16-35 lat) 00:44:57.25

Kategoria 36+ kobiety:
1. Mariola Sudzińska – Olsztyn – Kobiety (36+) – 00:44:48.97
2. Sochacka Małgorzata – Lidzbark – Kobiety (36+) – 00:47:34.27
3. Sadowska Dorota – LO Lidzbark – Kobiety (36+) – 00:49:50.21

Kategoria 16-29 lat mężczyźni:
1. Raczyński Paweł – SKB KRAŚNIK – Mężczyźni (16-29 lat) – 00:32:46.21
2. Dereszewski Paweł – Mroczno – Mężczyźni (16-29 lat) – 00:37:38.62
3. Okoński Marcin – Lidzbark – Mężczyźni (16-29 lat) – 00:40:38.03

Kategoria 30-49 lat mężczyźni:
1. Dembowski Mariusz – Luks Lidzbark Welski – Mężczyźni (30-49 lat) – 00:33:28.32
2. Kucharczyk Piotr – Warszawa – Mężczyźni (30-49 lat) – 00:38:26.57
3. Łuczak RADOSŁAW – KM UMK Toruń – Mężczyźni (30-49 lat) – 00:39:04.16

Kategoria 50+ mężczyźni:
1. BARTKOWSKI ZBIGNIEW – DZIAŁDOWO – Mężczyźni (50+) – 00:36:42.47
2. KUCIEJCZYK Henryk – Tempo Mława SZYDŁOWO – Mężczyźni (50+) – 00:37:38.72
3. Leon Mederski – Działdowo – Mężczyźni (50+) – 00:42:43.44

Najstarszy zawodnik:
Szejko Wawrzyniec – KB TKKF Promyk Ciechanów – Mężczyźni (50+) – 00:52:41.19

Najlepsza Lidzbarczanka:
Jagielska Marta – Lidzbark – Kobiety (16-35 lat) – 00:45:23.67

Najlepsza Lidzbarczanin:
Dembowski Mariusz – LUKS Lidzbark Welski – Mężczyźni (30-49 lat) – 00:33:28.32

Festiwal Biegowy dla dzieci

Wspaniała, słoneczna pogoda pozwoliła organizatorom przeprowadzić nad Małym Jeziorkiem w Parku Sportowo-Rekreacyjnym przy ul. Garbuzy szereg zawodów biegowych dla dziewcząt i chłopców w różnych kategoriach wiekowych. W zawodach udział wzięło ponad 360 dzieci z Miasta i Gminy Lidzbark oraz okolic. Wśród wszystkich uczestników biegów odbyło się losowanie nagrody w postaci roweru górskiego ufundowanego przez firmę KARWEL oraz firmę AGD RTV Henryka Kalkowskiego, którą wygrała Julia Osiecka. Każdy z uczestników otrzymał słodki upominek ufundowany przez firmę ORANGE, ale nie tylko, dlatego że każdy startujący okazał się zwycięzcą, bo start w zawodach nawet najmniejszej rangi jest wielkim sukcesem zdrowia i hartu ducha.

Wyniki:

5-latki dziewczynki:

I – Hanna Koszewska
II – Amelia Rogozińska
III – Aleksandra Dzida
IV – Lena Strungowska

5-latki chłopcy:

I – Marcin Kotewicz
II – Igor Ożymkowski
III – Dawid Głuszek
IV – Paweł Rochon

6-latki dziewczynki:

I – Roksana Nadolska
II – Marta Piątkowska
III – Agata Braun
IV – Maja Zbirowska

6-latki chłopcy:

I – Radosław Ulaszewski
II – Oliwier Rykaczewski
III – Radosław Gutowski
IV – Piotr Gorczyczewski

I klasy szkół podstawowych dziewczynki:

I – Weronika Lech
II – Maria Cytlał
III – Julia Lech
IV – Alicja Jerchewicz

I klasy chłopcy:

I – Mateusz Uciński
II – Aleksander Chyliński
III – Filip Sadowski
IV – Łukasz Kraszewski

II klasy dziewczynki:

I – Patrycja Kilanowska
II – Dorota Templin
III – Monika Merzyńska
IV – Karolina Szczepaniak

II klasy chłopcy:

I – Tomasz Pawlak
II – Rafał Murawski
III – Paweł Witkowski
IV – Jakub Pusiak

III klasy dziewczynki:

I – Zuzanna Ucińska
II – Weronika Linek
III – Karolina Zawadzińska
IV – Zuzanna Antkiewicz

III klasy chłopcy:

I – Kamil Kuchciński
II – Paweł Graszek
III – Paweł Pałkowski
IV – Filip Skuza

IV klasy dziewczynki:

I – Samanta Nadolska
II – Amelia Kalisz
III – Natalia Skrzypczyk
IV – Wiktoria Kilanowska

IV klasy chłopcy:

I – Karol Ciechowski
II – Albert Lasecki
III – Filip Gil
IV – Marcel Jaworski

V – VI klasy dziewczynki:

I – Amelia Braun
II – Aleksandra Gajewska
III – Maja Zawodnik
IV – Wiktoria Bakulska

V – VI klasy chłopcy:

I – Jakub Burzyński
II – Dawid Pałkowski
III – Bartosz Szpejna
IV – Juliusz Kitewski

Gimnazjum dziewczęta:

I – Klaudia Trzcińska
II – Justyny Pokojskiej
III – Sara Stefańska
IV – Julia Pawlak

Gimnazjum chłopcy:

I – Igor Olszewski
II – Kacper Borkowski
III – Cyprian Mężykowski
IV – Wiktor Olszewski

„Śpiewać każdy może”

„Śpiewać Każdy Może” to konkurs wokalny przeznaczony dla nieprofesjonalnych artystów z Lidzbarka i okolic, który w tym roku miał już swoją dziewiąta edycję. Na scenie Sali Widowiskowej lidzbarskiego ośrodka kultury wystąpiło kilkudziesięciu wykonawców prezentując wysoki poziom wokalny i zróżnicowany repertuar – od klasyki polskiej piosenki poetyckiej i popularnej, po bluesa i utwory folklorystyczne. Publiczność więc, oprócz dopingowania swoich faworytów, mógła wysłuchać różnorodnej muzyki w bardzo dobrych interpretacjach.

Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych (do 40 lat i od 40 lat).

Kategoria wiekowa – dorośli do 40 lat:

I miejsce – Karolina Pieckowska
II miejsce – Maria Przybysz-Giżyńska
III miejsce – Mateusz Kłosowski

Wyróżnienie – Kinga Kruszewska

Kategoria wiekowa – dorosli powyżej 40 lat:

I miejsce – Leszek Ostrowski
II miejsce – Maria Sowa
III miejsce – Jarosław Dąbrowski

Wyróżnienie – Irena Sławińska

Obok walorów wykonawczych, warta zauważenia była także oprawa wizualna wydarzenia – adepci sceny występowali w kameralnie zaaranżowanym przedstawieniu, w którym obok konkursowych zmagań było też miejsce na rozmowę o pasjach – które niezmiennie już od tylu lat – sprawiają, że… w Lidzbarku „Śpiewać Każdy Może”!