Lidzbarska Akademia Mistrzów

Wspieramy rozwój talentów, zdobywanie wiedzy i umiejętności od najmłodszych lat! Jako Lider unijnego projektu LIDZBARSKA AKADEMIA MISTRZÓW otrzymaliśmy ponad 1,5 miliona dofinansowania. W jego ramach w roku szkolnym 2018/2019 oraz 2019/2020 do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lidzbark oraz do Szkoły Podstawowej w Kiełpinach trafił sprzęt oraz pomoce dydaktyczne za ponad 300 000 złotych. Placówki wyposażone zostały w:
🔺 laptopy wraz z oprogramowaniem operacyjnym
🔺 oprogramowanie biurowe do wszystkich laptopów
🔺 tablice interaktywne z rzutnikiem
🔺 tablety
🔺 programy multimedialne
🔺 szafa na laptopy

W szkołach doposażone zostały pracownie:
🔺matematyczne
🔺chemiczne
🔺informatyczne
🔺przedmiotów przyrodniczych
🔺fizyczne

W ramach projektu odbywają się również zajęcia wyrównawcze, koła zainteresowań, projekty edukacyjne, warsztaty pracy zespołowej, bezpieczeństwa w sieci i doradztwa zawodowego. Do organizacji dodatkowych zajęć z elementami integracji sensorycznej oraz logopedycznych zakupione zostały m.in. wielokształty i dyski sensoryczne, deski do balansowania i chodzenia, multimedialne programy terapeutyczne, programy multimedialne w zakresie terapii dysleksji, dyskografii i innych specjalnych potrzeb edukacyjnych.

Dodatkowo organizowane są wyjazdy edukacyjne i zakupione zostały gry edukacyjne m.in. szachy podłogowe, tangramy, magnetyczne koło fortuny, matematyczny twister, gra z figurami, które na pewno ucieszą nasze najmłodsze pokolenie. W ramach projektu nauczyciele mogli brać udział w warsztatach podnoszących i rozwijających ich kompetencje, a także rozszerzyć swoje kwalifikacje przez ukończenie studiów podyplomowych.

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lidzbarku


Szkoła Podstawowa w Bryńsku


Szkoła Podstawowa w Dłutowie


Szkoła Podstawowa w Kiełpinach

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lidzbarku