Lidzbark Uśmiechnięty, czyli Tydzień Uśmiechu w naszym mieście

Przez cały ubiegły tydzień Lidzbark otrzymał nowy przymiotnik – Lidzbark UŚMIECHNIĘTY  Uśmiechnięta akcja integrowała i budowała dobrą atmosferę w naszym miescie. Na zaproszenie burmistrza Lidzbarka Macieja Sitarka , Marek Wysoczyński z @WorldSmileArchive był uśmiechniętym profesorem w Zespole Szkół im. Króla Władysława Jagiełły, Gimnazjum im. Szarych Szeregów, Gimnazjum im. Pawła Nowakowskiego w Starym Dłutowie, Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki.

Projekt Światowego Archiwum Uśmiechu i smile coaching, czyli worldsmilearchive.com także czynił dobro dla sportowców i muzyków w Lidzbarku. Na plaży miejskiej odbyło się spotkanie z WOPR i kajakarzami, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP również miała również swoją chwilę na głośny uśmiech. Kluby sportowe UPKS PONCIO i LKS WEL Lidzbark też miały okazję by uczestniczyć w uśmiechniętych warsztatach. Ale owoce tego spotkania mają być dla wszystkich. Bo jeden uśmiech produkuje drugi. Bo uśmiech to most, to okno na świat, uśmiech to coś co łączy. Uśmiech to chwila mądrości, z łzą, która jest jak deszcz dla kwiatów, uśmiech to słońce. I tego słońca potrzeba.

Marek Wysoczyński parę dni temu przeprowadził także smile coaching dla uczestników konferencji International Council for Caring Communities on Windsor Consultation a tuż po tym, namówił piłkarzy ręcznych do tego by dla dzieci polecieli i skoczyli z uśmiechem na plaży w Brzeźnie. Na całym świecie smile coaching przeprowadzony był w szpitalach dziecięcych, hospicjach, domach dziecka, uniwersytetach, akademii marynarki wojennej w klubach sportowych, na mistrzostwach wioślarstwa, festiwalach muzycznych i filmowych. W Kairze, Szanghaju, Teheranie były to dziecięce szpitale onkologiczne, w Macedonii, Wietnamie domy dziecka i hospicja, na Ukrainie, na Brooklynie szkoły, w Mexico City i Konstantynopolu miejsca nauki sztuki dla dzieci niepełnosprawnych. Wystawy uśmiechów Wisławy Szymborskiej, Andrzeja Wajdy czy Zbigniewa Wodeckiego były pokazywane w czasie Zgromadzenia Ogólnego w siedzibie głównej ONZ w Nowym Jorku ale także w galerii w Baku i Hanoi. Uśmiechy narysowane na Koszulce narysowane przez Roberta Lewandowskiego,na piłce przez Młodzieżową Reprezentację Polski w piłce nożnej, na butach baletowych przez solistów światowych zasłaniają dzieciom chorobę, chociaż na chwilę.