Lidzbark po raz pierwszy na targach turystycznych w Poznaniu

W dniach 12 – 14 luty odbyły się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Turystyczne TOUR SALON 2016. W ramach członkostwa w Cittaslow Lidzbark po raz pierwszy miał okazję zaprezentować się na wspólnym stoisku Polskiej Krajowej Sieci Miast Dobrego Życia. Promocja obejmowała propagowanie zrównoważonego rozwoju turystyki małych miast. Osób odwiedzających nasze stanowisko było sporo, a zainteresowanie Lidzbarkiem wyjątkowo duże.

Sieć Cittaslow podobnie jak nasze miasto miała okazję zaprezentować się na targach po raz pierwszy, przez co materiały z logiem pomarańczowego ślimaka przyciągnęły sporą grupę odwiedzających, innych wystawców, a także media. Gości  interesowały głównie tematy historyczne i rekreacyjne dotyczące naszego miasta, m. in. spływy kajakowe czy atrakcje dostępne na terenie miasta. Chętnie częstowali się również naszymi regionalnymi przekąskami przygotowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bryńsku oraz panią Sołtys z Wąpierska dzięki produktom przekazanym przez Spółdzielnię Mleczarską w Lidzbarku, Piekarnię GS Samopomoc Chłopska, Masarnie R.S.M. Kamińscy oraz osoby prywatne.

Na stoisku sieci Cittaslow zaprezentowały się 24 miejscowości, w tym 19 z Warmii i Mazur: Reszel, Bisztynek, Biskupiec, Lidzbark Warmiński, Nowe Miasto Lubawskie, Ryn, Lubawa, Gołdap, Dobre Miasto, Barczewo, Pasym, Górowo Iławeckie, Olsztynek, Nidzica, Bartoszyce, Działdowo, Orneta, Sępopol i oczywiście Lidzbark.