Lidzbark po raz drugi miastem rytmu – fotorelacja

Wyjątkowe, odbywające się już po raz drugi wydarzenie sprawiło, że w niedzielne popołudnie Lidzbark stał się miastem rytmu.

– Mieliśmy dziś okazję gościć ponad 21 zespołów z całej Polski oraz możliwość obejrzenia 28 prezentacji tanecznych w różnych kategoriach, jeśli chodzi o formy taneczne. Jury przyznało trzy miejsca oraz trzy wyróżnienia. Przyznano również dwa wyróżnienia dla najbardziej eterycznych i najbardziej roztańczonych tancerek dzisiejszego festiwalu. Uczestniczyło w nim ponad 450 tancerzy, począwszy od szkół podstawowych. Warto dodać, że mieliśmy przyjemność jako Miejsko Gminny Ośrodek Kultury zaprezentować naszą grupę taneczną dziewczyn +30, +40, które otrzymały też w dniu dzisiejszym wyróżnienie – mówi dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku Katarzyna Borowska.

– Za nami druga edycja największego wydarzenia z zakresu tańca myślę w całym naszym regionie – Drugi Ogólnopolski Festiwal Tańca. Festiwal, który odbywa się zawsze w Lidzbarku i zawsze pod hasłem Lidzbark Miasto Rytmu. Festiwal jak powiedziałem bardzo udany przede wszystkim pod tym kątem, że gościliśmy najlepsze zespoły z terenu czterech województw. Było tych zespołów ponad 20 a uczestników tańczących ponad 450. Był to festiwal energii, umiejętności, talentów. To także grupy organizujące się w Lidzbarku czy to z zakresu fitness, czy tańca nowoczesnego. Uważam, ze wydarzenie bardzo nam się udało. Przede wszystkim nasze największe powody do radości to uśmiechy uczestników, którzy tryskali energią przez kilka godzin. Pokazali tym samym, że niedzielnego popołudnia nie trzeba spędzać przy komputerze czy telewizorze – dodaje burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek.

Ogromna ilość uczestników biorących udział w tegorocznym festiwalu tańca świadczy o tym, jak ważnym przystankiem na tanecznej mapie Polski jest właśnie Lidzbark:

– Wrażenia jak zawsze są bardzo pozytywne. Bardzo fajna impreza, cieszę się, że coraz więcej jest takich konkursów w naszym regionie i brawa dla Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku, że się podjęli takiego wyzwania. Super impreza, świetna – mówi działdowski instruktor tańca Joanna Kolk.

W zmaganiach wzięły udział grupy od lat ćwiczące coraz to nowe choreografie jak i takie, które dopiero co rozpoczęły przygodę z tańcem.

Złożone z profesjonalistów jury przyznało nagrody:

I miejsce – Rypiński Dom Kultury (Rypin)

II miejsce – Pro Contra, Szkoła Tańca i Akrobatyki „Spinel” (Iława)

III miejsce – Fresh Flow Dance Academy (Działdowo)

Wyróżnienia:

Fit Dance (Lidzbark)

Dziecięca Akademia Rozwoju Umiejętności (Rypin)

„Fresh”, Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Miejsca na podium były uhonorowane nagrodami pieniężnymi, zaś pozostali uczestnicy Festiwalu otrzymali dyplomy za udział w wydarzeniu.

Sukcesem całego festiwalu była natomiast ogromna frekwencja zarówno wśród tancerzy, jak i kibiców oraz energia, jaką poczuli wszyscy – na scenie i na widowni.

Władze miasta wspierają takie inicjatywy i potwierdzają: w przyszłym roku festiwal będzie lepszy, większy i do tego z niespodzianką:

– To już pewne, że festiwal tańca o charakterze ogólnopolskim będzie kontynuowany. Za rok o tej porze będzie kolejna edycja, liczymy na jeszcze więcej zespołów, ale będzie przygotowana specjalna atrakcja dla uczestników w formie gwiazdy ze świata tańca, która myślę, że będzie taką formą nagrody za wiele miesięcy przygotowań, układów, ćwiczeń, treningów właśnie dla naszych dzieci i naszej młodzieży. Szczegóły nieco później a na festiwal zapraszamy już w przyszłym roku – kończy burmistrz Maciej Sitarek.