Lidzbark na Festiwalu Cittaslow

Festiwal Miast Cittaslow to jedno z tych wydarzeń, do których miasteczka należące do sieci przygotowują się niemal całym rokiem. W tym roku odbyła się X, jubileuszowa edycja Festiwalu, a jego gospodarzem było Górowo Iławeckie.

To już piąta edycja tej imprezy, podczas której nasze miasto miało okazję zaprezentować lokalną żywność i rękodzieło. Podobnie jak w ubiegłych latach, i tym razem Lidzbark wystawił się na Festiwalu z tym co najlepsze. Dzięki temu nasze stoisko było jednym z najbardziej obleganych podczas całego festiwalu, co zaowocowało drugim miejscem w konkursie na najładniejsze stoisko. Dużą popularnością cieszyły się przede wszystkim smakołyki przygotowane przez koła gospodyń z terenu naszej gminy, które reprezentowała Katarzyna Paradowska z Nowego Dworu oraz Urszula Brzóska z Dłutowa. Stoisko Lidzbarka wspierał także Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury, który dla zgromadzonych na Festiwalu oferował warsztaty malowania na szkle.  Jednym z elementów Festiwalu był też konkurs na najładniejszego ślimaka wykonanego dowolną metodą.  W tym konkursie również wystawiliśmy swojego reprezentanta, przygotowanego przez pana Jerzego Wisińskiego i udekorowanego przez panią Katarzynę Rynkowską z Nicka.

Warto zaznaczyć, że Lidzbark wystawił również na stoisku wydawnictwa promocyjne m. in. mapy gminy, ścieżki Weltrack, Welskiego i Górznieńsko – Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego oraz oferty ośrodków wczasowych, hoteli, parków krajobrazowych i nadleśnictwa.

Festiwal Cittaslow był prezentacją dorobku i potencjału miejscowości skupionych w Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, których najliczniejsza grupa znajduje się w regionie warmińsko-mazurskim.