Lena i Karolina na Grand Prix Polski Żaczek

W dniach 07-09 maja 2021 w KRAKOWIE rozegrano 1. GRAND PRIX POLSKI ŻACZEK w tenisie stołowym. Nasz Klub reprezentowały: RUCIŃSKA Lena i SKUZA Karolina.

Turniej w naszym wydaniu miał różne oblicza. Początek (gry w grupach), przebiegały planowo. LENA bez większych problemów pokonała kolejno: HABĘ Oliwię z Tarnowa 3-0 ; WRÓBEL Zuzannę z Kraśnika 3-0 i KOWALIK Gretę z Chełma 3-0 zajmując pierwsze miejsce w grupie. KAROLINA jako debiutantka, dzielnie walczyła w fazie grupowej, stawiając opór swoim rywalkom. Przegrała z CZAJĄ Julią z Gdańska 0-3 ; następnie uległa SONNELBERG Monice z Torunia 1-3 i wygrała z GATÓŁ Anią z Pieszcza 3-1. Ostatecznie w grupie zajęła trzecie miejsce.

W turnieju głównym było już gorzej a raczej pechowo. Lena trafiła na zawodniczkę z „czopem” BONK Anię z KTS MOKSiR Zawadzkie i uległa jej 1-3 (-11,-10;4,-9). Na taką okładzinę bardzo nieprzyjemnie się gra i jeżeli nie ma zawodnika w klubie, grającego czopem, to trudno nawiązać walkę. Ale pomijając fakt czopa, u Leny zabrakło w tej grze, woli walki i chęci radzenia sobie w trudnej sytuacji stresowej. Jest to cenna wskazówka dla mnie i jest nad czym pracować powiedział trener Sławek. Ostatecznie Lena w turnieju zajęła miejsce w przedziale 25-32.

KAROLINA o miejsce w przedziale 33-40 , wygrała z BARTOSZKO Nicol z Wrocławia 3-1. Podczas tego meczu zagrała sporo bardzo ciekawych akcji. Był to udany występ jak na debiut Karoliny w turnieju tej rangi, podsumował trener Sławek Ostrowski.

Korzystając z okazji Lena i Karolina zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z p. MARTĄ LITYŃSKĄ, niegdyś bardzo dobrą tenisistką stołową, która obecnie chętnie przekazuje swoją wiedzę swoim podopiecznym.

                                                                              Trener  Sławomir  Ostrowski