Lazuryty przedsiębiorczości rozdane

W piątek, 10 stycznia najlepsi przedsiębiorcy z zachodnich Mazur i północnego Mazowsza spotkali się w Lidzbarku. W sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku odbyła się Gala „Lokalne Lazuryty Przedsiębiorczości Powiatu Działdowskiego”.

Lazuryty Przedsiębiorczości to brzmi dumnie… bo tak jest! Wyróżnienie jest uhonorowaniem firm i przedsiębiorców, którzy rozwijają swoją działalność w sposób mogący być wzorem solidności, jakości, a także innowacyjności, takich które tworzą nowe miejsca pracy oraz wzmacniają tożsamość regionalną i przyczynią się do kreowania korzystnego wizerunku regionu w rejonie Zachodnich Mazur i Północnego Mazowsza – dawnego pogranicza. Są wyjątkowo aktywni i wpływają pozytywnie na wizerunek regionu. Wyróżnienie innowacyjnych inwestycji i firm współpracujących z samorządami – to cel gali lazurytów przedsiębiorczości, podczas której nagrody otrzymali najbardziej wyróżniający się przedsiębiorcy w rejonie.

Nagrody przyznano w wielu kategoriach m.in. takich jak: najlepsza firma odpowiedzialnego biznesu i najlepsza firma rodzinna. Poza przedsiębiorcami wyróżniono również podmioty organizujące wydarzenia kulturalne.

Nagrodę główną oraz wyróżnienia wręczali Starosta Powiatu Działdowskiego  Paweł Cieśliński, Burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek oraz wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu działdowskiego. Wyróżnienie jest uhonorowaniem firm i przedsiębiorców, którzy rozwijają swoją działalność w sposób mogący być wzorem jakości, a także innowacyjności, którzy tworzą nowe miejsca pracy oraz wzmacniają tożsamość regionalną i przyczyniają się do kreowania korzystnego wizerunku regionu.

Lidzbarscy przedsiębiorcy wyróżnieni zostali w 5 z 6 kategorii, a statuetkę lazurytu przedsiębiorczości jako  najlepsza firma odpowiedzialnego biznesu otrzymała firma Karwel.

 Najlepsza Firma odpowiedzialnego Biznesu:

– KARWEL Spółka jawna, Producent Karniszy i Rolet – Lidzbark;
– AGRONAFT S.C. Jan Brzózka, Tomasz Krajewski – Lidzbark.

Najlepsza Firma Rodzinna:

– SE-DA Sp. z o.o z udziałem zagranicznym, producent i dostawca wysokiej jakości tekstyliów dla hoteli, restauracji oraz obiektów opieki zdrowotnej;

Najlepszy Produkt lub usługa:

– Firma Handlowo-Usługowa KAMEX, sprzedaż i układanie kostki brukowej – Lidzbark;
– LOOK Salon Fryzjerski Piotr Skuza – Lidzbark;

Najlepsza Inwestycja, innowacja, technologia lub inicjatywa:

– PROFINES Paweł Byliński, Infrastruktura sportowa i organizacja wypoczynku letniego w Ośrodku Wypoczynkowym „Pod Lipami” w Lidzbarku;

Przyjaciel przedsiębiorczości:

– ZBIGNIEW JĘDRYCHOWSKI Firma MaxWel Nieruchomości – Lidzbark;