„Lato w przedszkolu”

Przy współudziale Gminy Lidzbark, w Przedszkolu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Dzieciątka Jezus we Wlewsku przez wakacje trwał projekt „Lato w przedszkolu”. W wydarzeniu brały udział dzieci nie tylko uczęszczające do przedszkola ale też najmłodsi mieszkańcy Wlewska i okolic oraz dzieci wypoczywające u swoich krewnych. Zajęcia rozpoczęły się 1 lipca i trwały do 31 lipca. Tematem całego projektu było „Moje wakacyjne marzenie”, nawiązujące do dziecięcych pragnień. Codzienne zabawy i zajęcia edukacyjne zarówno w przedszkolu jak i na placu zabaw rozwijają zainteresowania i zdolności dzieci, a przede wszystkim pozwalają aktywnie i twórczo spędzić wakacyjny czas.

Na pierwszych zajęciach dzieci zdradzały swoje marzenia i dzięki temu można je było chociaż w części zrealizować. Tygodniowe tematy spotkań to: Wyjazd nad Morze Bałtyckie, Wypływamy żaglówką w rejs po mazurskich jeziorach, Podróż w świat nauki, Kulinarna wyprawa po krajach Europy. Dzieci rozwijały swoje artystyczne zdolności plastyczno – techniczne, teatralnych oraz kulinarne.  Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, również jak przygotować samodzielnie ciekawe eksperymenty oraz proste dania z dostępnych w każdej kuchni produktów. Spotkania te to nie tylko zajęcia edukacyjne ale też rekreacja, zabawy ruchowe i czas swobodnych aktywności. Organizowane były zajęcia aerobiku, które okazały się bardzo atrakcyjnym elementem spotkań.

W czwartek 30 lipca o godz. 9.00 nastąpiło uroczyste zakończenie projektu, na które przybyli: zastępca burmistrza Lidzbarka Janusz Bielecki, przewodniczący Rady Gminy Tomasz Dudaniec oraz radny okręgowy Paweł Ciesielski, nie zabrakło także rodziców. Podczas tego spotkania została przedstawiona prezentacja multimedialna podsumowująca projekt. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w montażu
słowno – muzycznym oraz prace  wykonane podczas trwania projektu. Dzięki kulinarnej podróży dzieci  zaprosiły gości na poczęstunek – przygotowane na zajęciach rogaliki i croissant`y.