KULTURA DLA SENIORA

300 placówek w całej Polsce zaprasza na weekend seniora z kulturą. Kolejna edycja akcji „60+kultura”  – pod hasłem: „Pierwszy weekend jesieni, weekend seniora z kulturą” – odbędzie się 26 – 27 września br. W tych dniach seniorzy będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z bogatej oferty kin, teatrów, oper, filharmonii, muzeów, galerii i domów kultury.

Kampania „60+kultura” jest skierowana do seniorów. Ma ich zachęcić do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania. Wykaz uczestników tegorocznej edycji oraz ich oferty pojawią się na stronie: www.mkidn.gov.pl

Do akcji dołączył się Welski Park Krajobrazowy z siedzibą w Jeleniu. W sobotę 26 września w godzinach 16:00 – 18:00 Park udostępni prowadzone przez siebie dwa muzea: etnograficzne i przyrodnicze. Dodatkowo na godzinę 17:00 planowany jest pokaz filmu dokumentalnego z serii „Sztuka ludowa i naiwna” przedstawiającego sylwetki artystów ludowych. Cała oferta jest bezpłatna i nie tylko dla seniorów!