Konkurs Piosenki dla Dorosłych w lidzbarskim MGOK

Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku odbyła się VIII edycja Powiatowego Konkursu Piosenki dla Dorosłych „Śpiewać każdy może”. Konkurs odbył się w niedzielę 26 kwietnia.

Sala wypełniona była po brzegi niezawodną, wspaniałą publicznością, wśród której znaleźli się burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek oraz zastępca burmistrza Janusz Bielecki.
Tradycją stała się obecność Prezesa PGK w Lidzbarku Henryka Lewandowskiego w roli konferansjera, w której jak zwykle znakomicie się odnalazł.
W tym roku uczestników oceniało wyjątkowe jury w składzie: przewodniczący – światowej sławy pianista Stanisław Deja, tenor, śpiewak operowy, solista Opernhaus Zurich w Szwajcarii Bogusław Bidziński, artysta malarz, animator kultury Karol Afeltowicz.
W części artystycznej, która wypełniła czas oczekiwania na werdykt, oprócz uczestników wystąpiła też pierwszoklasistka Patrycja Kilanowska, jako obiecujące, młode pokolenie artystów.W tej edycji wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami, a oto wykonawcy i ich trofea:w kategorii do 40 lat:
1. Marta Wiadrowska
2. Mateusz Kłosowski
3. Paulina Dorawa
wyróżnienie: Klaudia Nadolskaw kategorii powyżej 40 lat
2. Izabela Grams
3. Irena Prusak
wyróżnienie: Ewa Pałasz, Irena Sławińska, Bożena Borkowska oraz Robert Godziszewski.Ceremonię wręczenia nagród poprowadziła Katarzyna Borowska, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, natomiast nagrody wręczyli członkowie jury wraz z burmistrzem Lidzbarka Maciejem Sitarkiem.
Na zakończenie utwór „Boję się” zaśpiewała zwyciężczyni w kat. do lat 40 Marta Wiadrowska, która uhonorowana została dodatkową nagrodą przez burmistrza Macieja Sitarka w postaci zaproszenia do zaśpiewania w czasie Dni Lidzbarka 2015.
Fundatorem nagród rzeczowych dla laureatów konkursu było Starostwo Powiatowe w Działdowie, zaś organizatorem Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku.
Dla wszystkich uczestników tego kulturalnego wydarzenia było to z pewnością niezapomniane przeżycie.
Serdecznie zapraszamy więc za rok.

MGOK Lidzbark

dsc-0117-picture553e72afb0af2 dsc-0148-picture553e72ac9b68a dsc-0151-picture553e72b5b90df dsc-0179-picture553e72bb3f4aa dsc-0187-picture553e72bc17049 Teka laureaci